Öneri Valorant Fps Artışı Için Sistemde Neyi Yükseltmeli?

Hayalet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
AMD RYZEN 5 5500 3.6 GHz 19MB AM4
Ekran Kartı
ASUS DUAL-RX6650XT-O8G 8GB GDDR6 HDMI DP 128BİT
Selam arkadaşlar, sistemim aşağıda yazdığı gibi. Valorant oynarken 1 haftadır fps drop sorunu yaşıyorum canımı sıkmaya başladı bu durum. Sistemde neyi yükseltirsem daha yüksek fps değerlerine ulaşabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi forumlar..

ASUS PRIME B550M-K DDR4 4600(O.C)/2133Mhz mATXAM4
Team T-Force Vulcan Z Red DDR4 2x8GB 3200 CL16-20
AMD RYZEN 5 5500 3.6 GHz 19MB AM4 İŞLEMCİ
480GB WD GREEN M.2 NVMe WDS480G2G0C SSD
BITFENIX BP-BP600ALNN-9R 600W 80+ GÜÇ KAYNAĞI

Son düzenleme:

piroemir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
sistemin valorant için gayet güzel acaba yazılımsal bir sıkıntı mı yaşıyorsun? bir de sana zahmet valorant görüntü ayarlarını atabilir misin

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,478
Selam arkadaşlar, sistemim aşağıda yazdığı gibi. Valorant oynarken 1 haftadır fps drop sorunu yaşıyorum canımı sıkmaya başladı bu durum. Sistemde neyi yükseltirsem daha yüksek fps değerlerine ulaşabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi forumlar..

ASUS PRIME B550M-K DDR4 4600(O.C)/2133Mhz mATXAM4
Team T-Force Vulcan Z Red DDR4 1x8GB 3200 CL16-20
AMD RYZEN 5 5500 3.6 GHz 19MB AM4 İŞLEMCİ
480GB WD GREEN M.2 NVMe WDS480G2G0C SSD
BITFENIX BP-BP600ALNN-9R 600W 80+ GÜÇ KAYNAĞI
Islemci

KS

Hayalet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
sistemin valorant için gayet güzel acaba yazılımsal bir sıkıntı mı yaşıyorsun? bir de sana zahmet valorant görüntü ayarlarını atabilir misin
Kral oyun ayarlarım gayet düşükte monitörüm 165hz oyunumu 1,2 hafta öncesine kadar 200 fps e sabitleyerek akıcı biçimde oynuyordum. Fakat bir hafta önce anlık droplar girmeye başladı. Aşırı derecede moralim bozuldu, Format attım komple termal macunu yeniledim bildiğim bütün fps arttırma ayarlarını uyguladım ama nafile. Sanırım bir şeyleri donanımsal yükseltmem gerek

İşlemci olarak ne almamı önerirsiniz ve ne kadar katkısı olur acaba

piroemir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Kral oyun ayarlarım gayet düşükte monitörüm 165hz oyunumu 1,2 hafta öncesine kadar 200 fps e sabitleyerek akıcı biçimde oynuyordum. Fakat bir hafta önce anlık droplar girmeye başladı. Aşırı derecede moralim bozuldu, Format attım komple termal macunu yeniledim bildiğim bütün fps arttırma ayarlarını uyguladım ama nafile. Sanırım bir şeyleri donanımsal yükseltmem gerek

yani yine de 2 haftada işlemcin ölecek değil oyunu silip yüklemeyi dene önce sonra düzelmezse yeni işlemci alabilirsin yine am4 soket olarak amd ryzen 5 5600 bile çok rahat işini görür bütçen fazla değilse

KS

Hayalet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
yani yine de 2 haftada işlemcin ölecek değil oyunu silip yüklemeyi dene önce sonra düzelmezse yeni işlemci alabilirsin yine am4 soket olarak amd ryzen 5 5600 bile çok rahat işini görür bütçen fazla değilse
bütçeden yana sıkıntı yok ama ryzen 5 5500 den 5600 e geçmek ne kadar mantıklı?

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,478

knizel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Valorant için işlemciyi yükseltmeniz gerekir ancak sizin işlemciniz gayet yeterli bir işlemci. Bu sistemde ben olsam öncelikle RAM yükseltirdim çünkü tek kanal 8 GB ram kullanıyorsunuz. En azından 2x8 çift kanal RAM ile daha iyi bir performans alacağınızı düşünüyorum. Bu iki hafta içerisinde bilgisayarınızda arka planda RAM kullanımı artmış olabilir buna bağlı olarak Valorant daha az RAM kullanıyor olabilir.

KS

Hayalet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Valorant için işlemciyi yükseltmeniz gerekir ancak sizin işlemciniz gayet yeterli bir işlemci. Bu sistemde ben olsam öncelikle RAM yükseltirdim çünkü tek kanal 8 GB ram kullanıyorsunuz. En azından 2x8 çift kanal RAM ile daha iyi bir performans alacağınızı düşünüyorum. Bu iki hafta içerisinde bilgisayarınızda arka planda RAM kullanımı artmış olabilir buna bağlı olarak Valorant daha az RAM kullanıyor olabilir.
yok halihazırda 2x 8 gb ram kullanıyorum kral

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
5600 alın. Çok şey değişir.Daha üstü işlemcilerde var ama anakrtınız çok zayıf. Sakın almayın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri