Yardım Valorant Kasma Donma Sorunu

xrowz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bilgisayarım oyun oynarken aniden donup kalıyor ve . Ekran tamamen donuyor ve hiçbir şey yapamıyorum. Güç tuşundan kapatmak zorunda kalıyorum.veya res atmak zorunda kalıyorum
Oynadığım oyunlar ağır oyunlarda değil , Valorant"

lütfen yardım edin valoranttan soğdum

Nostrovia

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Donanım bilgileri, CPU gpu kullanım oranları sıcaklıklar gibi bilgileri tahmin etmemiz gerekiyor galiba ?

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
541
arkadaşlar biraz sert çıkmış ama bi konuda haklılar size yardım etmek istiyorlar tabiki ama hiç bir detay yok. Şey gibi düşünün evinize hırsız girdi polise gidiyorsunuz ve polise hırsız diyorsunuz sadece. ne zaman oldugu nasıl biri oldugunu şüphelendiğin detayı evinin yerini hiç bir şeyi söylemiyorsun. Ki buda çok fazal olan bir durum. Bundan dolayı pc parçalarını detayları oyun sırası sıcaklık değerleri vs.. atarsan bir şeyler önerebilirler

KS

xrowz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
gpu=amd radeon r7 240 2gb
cpu=işlemcim galiba dar boğaz yapıyor inteli5 650
8gb=ram
sıcaklıkları gpu yük altında 60 cpu da 30 la 40 arası @Nostrovia

ana gereksinimler bunlar diyer şeylerin ne olduğunu sorarsanız söyleyebilrim

arkadaşlar biraz sert çıkmış ama bi konuda haklılar size yardım etmek istiyorlar tabiki ama hiç bir detay yok. Şey gibi düşünün evinize hırsız girdi polise gidiyorsunuz ve polise hırsız diyorsunuz sadece. ne zaman oldugu nasıl biri oldugunu şüphelendiğin detayı evinin yerini hiç bir şeyi söylemiyorsun. Ki buda çok fazal olan bir durum. Bundan dolayı pc parçalarını detayları oyun sırası sıcaklık değerleri vs.. atarsan bir şeyler önerebilirler
haklısın /:

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,480
bilgisayarım oyun oynarken aniden donup kalıyor ve . Ekran tamamen donuyor ve hiçbir şey yapamıyorum. Güç tuşundan kapatmak zorunda kalıyorum.veya res atmak zorunda kalıyorum
Oynadığım oyunlar ağır oyunlarda değil , Valorant"

lütfen yardım edin valoranttan soğdum
Bendede oluyor sebebini bulamadim

KS

xrowz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
@Sahuraka evt 2 3 haftadır yğraşıyorum düzelmiyo bide olmuyodu bi anda bu olmaya başladı bıktım artık düzeltemezsem silecem valoyu valorant güzel oyun ama çook bug var adamı çıldırtır nostaji yaşıcam gidip zula oynucam ya

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
8gb=ram

haklısın /:
Sistemin zaten yetersiz, gayet normal

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
541
1- riotun oyunlarda illaki bir çok sıkıntı yaşanıyor. Bağlanma kopma siyah ekran vs.. (riotla ilgili veya değil)
2-sistemin yetersiz kalıyor artık. İllaki onlarda tetikler
3- alt tab atmanızı tavsiye etmem fullscreen bi lol-valo gibi oyundaysanız heleki düşük bir sistemde
4- valodayken arka planda başka bir iş yapılmasın bilgisayarda
5-bahsettiğiniz sıcaklık değeri cpu için 30-40 boştaki değerlerdir diye düşünüyorum oyunda daha yüksektir. belli bir dereceye çıktığında sorun yaratıyor olabilir.
6-8gb ram artık illaki yetersiz kalıyor hangi oyun olursa olsun. Tavsiyem ayarlarınızı düşürün. Fpsi sabitleyebileceğiniz sizi rahatsız etmeyen en düşü kseviyeye çekin.

Son düzenleme:

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
8gb=ram

haklısın /:
Sisteminiz oyunda üzer gibi duruyor. Valoda kendi çapında optimizasyon sıkıntısı çeken bir oyun iki unsur birleşince sizin o sistemle keyifli oyun oynamanız zor. Bütçe oluşturursanz f/p bı hazır sisteme yönelin.

Quiet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
Bir dönem bende normal kullanımlarda oluyordu, kasa çalışıyor sesler geliyor klavye mouse donuyordu. Kasadan felan kapatmak zorunda kalıyordum. Nasıl çözdüm bilmiyorum her şeyi söküp takmıştım, ramleri temizlemiştim. Ramlerden gibi hissetmiştim öyle bi durumda. Ama senin sistem de yetersiz kaldığı için bambaşka problemler olabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri