Valorant oynarken işlemcimi %100 kullanıyor.

Whobies

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar öncelikle,

Bilgisayarımı alalı 3 ay olacak, bir laptop markası acer nitro 5 an515-55. Bu bilgisayarla hem oyun oynuyor hem görsel efekt işlerimi yapıyorum. Sorun şu ki Valorant oynarken işlemci %100 kullanıma ulaşıyor bunun nedeni nedir? Bilgisayarıma kısa veya uzun vadede verebileceği zararlar nedir? Farklı bir kaç siteden daha araştırdım bu sorunu insanlar "Isınmıyorsa bir problem olmaz" yazmışlar. Bilgisayarda ısınma olmuyor ancak yine de bu kullanım oranı benim canımı sıkıyor.

Özetleyecek olursak, %100 kullanım ne gibi sorunlara yok açar? Çözümü var mı varsa nedir?

Dipnot: Crack herhangi bir şey yok.

Şimdiden cevaplayan herkese teşekkür ediyorum. :ninja:

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,197
Isınmıyorsa bir sorun olmaz. CPU Kaynaklı bir oyun olduğundan yüksek kullanıma ulaşabilir.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Denildiği gibi işlemci tabanlı oyun fakat %100 biraz abartı gibi. İşlemciniz ne?

KS

Whobies

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
O derece normal değil. YouTube' den testlere bakınca 70 civarları derece var. Genelde hangi derecelerde? Her zaman 100 derece değildir?
Herhangi bir işlem yapmıyorken genelde bilgisayarın kendi driver'ı olan nitro sense üzerinden güç planını vs güç tasarufuna veya dengeye çekiyorum. O zamanlar kullanım yüzdesi düşük oluyor altta bulunan resimde olduğu gibi. Ancak valorant oynarken ne zaman alt tab atsam ve kontrol etsem bu dilim %90-100 oluyor. Tabii 80/85 gördüğüm zamanlarda oluyor.

Ekli dosyalar

• unknown.png
    unknown.png
    231.2 KB · Görüntüleme: 30

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri