Yardım Vatan Bilgisayar Kargoya Vermeyen Şube!

kirmizisarap

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
77
İşlemci
.
Ekran Kartı
.
Merhabalar,

Geçen hafta çarşamba akşamı vatan bilgisayar sitesinden aşağıda fotoğrafta paylaştığım sistemi montajsız bir şekilde sipariş verdim. Montajsız sipariş vermemin sebebi hızlı gelmesini istememdi. Maks 3 güne elimde ulaşır diye düşünüyordum. Bir gün geçti olabilir dedim. Cuma günü hâlâ hazırlanıyor gözüküyordu 2. gün olunca öğlen saatlerinde müşteri hizmetlerini aradım ve bana parça tedarik ettiklerini söylediler. Öğleden sonra baktığımda ürün kargoya teslim edilmeye hazır yazıyordu. Anlarım olabilir böyle şeyler dedim. Cumartesi çalışan bir yer cumartesi kargoya verirler dedim. Cumartesi günüde kargoya vermediler. Neyse pazartesi verirler dedim. Pazartesi müşteri hizmetlerini yine aradım ve bir şeyler söyleyip oyaladılar yine. Dün yani pazartesi günü de vermediler kargoya. Bugün tekrardan bekledim ve yine kargoya vermediler. Müşteri hizmetlerini aradım yine bla bla yaptılar. Sonra şüphelendim ve fatura detaylarına baktım. Fatura Vatan'ın Ankara Söğütözü şubesinde kesilmişti. Demek ki bana ürünü gönderecek şube buydu. Şubeyi araştırmaya başlayınca başımdan kaynar sular aktı. İnternetten alınan ürünleri kargoya keyfe keder vermeler mi dersin. Kusurlu ürün satıp arkalarında durmamaları mı dersin ve bu şikayetlerin bir sürü olduğunu, aylardır yaşandığını farkettim. Bizim insanımız gerçekten biraz değişik. Görüyorsun senin dışında bu sorunu yaşayan bir sürü insan var. Vatan'ın genel müdürlüğü İstanbul'da, git şikayet et yada ara şikayet et. Tüketici Hakem Heyetine şikayet et ama yok. Şubenin başında kargoya vermeden kim sorumluysa aylardır boş boş oturuyor bir işe yaramıyor ve para kazanıyor. Ankara'da yaşayan arkadaşıma sordum. Ankara'daki en büyük şube olduğunu ve gerçekten çok kötü olduğunu söyledi. Eğer Ankara'da olsaydı gönderecektim ama il dışındaymış. Yaklaşık 2 yıl önce PC Hocası-Vatan işbirliğinde satılan RTX 2060'lı sistemi satın aldığımda yine montajsız sipariş vermiştim ve 2 gün içinde elime ulaşmıştı. O bilgisayarın faturasına baktım ve İstanbul/Zeytinburnu'ndaki şubeden yollandığını gördüm. Biraz uzun yazdım farkındayım ama kısacası birazda sizden yardım isteyeceğim. Bugün benim başıma geldi. Yarın sizin başınıza da gelebilir. Böyle iğrenç şekilde işini yapan insanlara müsamaha göstermeyelim lütfen. Bu şubedeki kargo sorunu çözülsün. Daha önce işbirliği yaptığı için PC Hocası ekibinden de yardımlarını bekliyorum. İllahaki ellerinden bir şey gelir. Ellerinde bir yetkilinin telefon numarası veya iletişim adresi vardır.
@Sahuraka

Buradaki tek bildiğim admin sensin o yüzden seni etiketledim. Elinden bir şey gelirse ne mutlu hepimize. Gelmiyorsa da canın sağolsun. İllahaki bu sipariş bana bir şekilde gelecek. Fakat böyle problemi başka insanlarında yaşadığını ve şikayet ettiğini görünce gerçekten içim acıdı. Yıl olmuş 2024 hâlâ böyle sorunlar var. Sadece kendimi düşünen biri olarak görünmek istemem. @Sahuraka

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240626_213451_Chrome.jpg
    Screenshot_20240626_213451_Chrome.jpg
    345.8 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri