Vdsl'e Santral Mesafesinden Dolayı Geçilememesi

cracker

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3

Şu an ADSL kullanıyorum. 16 Mbps pakette 13 Mbps hız alıyorum. Santral mesafesi 1635 metre. Türk Telekom'dan farklı firmaya geçiş yaptım fiyatlardan dolayı. Geçiş yaptığım firma santral mesafesi 1635 metre olduğundan VDSL'e geçiş yapılamayacağını söylüyor. Türk Telekom müdürlüğü 24 Mbps hız alabileceğimi şu anda VDSL portta olduğumu, sorgulama sitelerinde güncel olmadığını, ADSL gözüktüğünü söyledi. 2 kez kontrol ettiler VDSL porttaymışım. Yeni geçtiğim ISS geçirmiyor VDSL'e geçmek için ne yapmam gerekiyor?​

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
214
Yeni geçtiğiniz ISS yi kullanıyorsanız ki bu durumda buradaki hesabınız için yeni bir şifre belirlemeniz gerekiyor. Bu durumda TTNET sizin bilgilerinizi nasıl görebiliyor ki? Tuhaf bir durum. Sanırım fiziksel hattı kontrol edip TTNET sizin bölgenize VDSL imkanı sağlıyor gibisinden konuşuyorlar.

Modem arayüzünden bakabildiniz mi, hiç olmazsa şu an hangi modda olduğunu görebilirsiniz.

Bunun dışında malesef yeni ISS nın teknik kapasitesine bağlı kalacak gibi geliyor bana.

KS

cracker

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Yeni geçtiğiniz ISS yi kullanıyorsanız ki bu durumda buradaki hesabınız için yeni bir şifre belirlemeniz gerekiyor. Bu durumda TTNET sizin bilgilerinizi nasıl görebiliyor ki? Tuhaf bir durum. Sanırım fiziksel hattı kontrol edip TTNET sizin bölgenize VDSL imkanı sağlıyor gibisinden konuşuyorlar.

Modem arayüzünden bakabildiniz mi, hiç olmazsa şu an hangi modda olduğunu görebilirsiniz.

Bunun dışında malesef yeni ISS nın teknik kapasitesine bağlı kalacak gibi geliyor bana.
Hocam geçiş sağlanmadı daha ben geçiş sağlamadan öğrenmiştim. 2 gün oldu başvuralı yeni firmaya. TTKOM VDSL geçirecekti ama yeni taahhüt istiyor çok yüksek fiyat verdiler. ADSL2+'dayım hat değerlerine bakınca hız da max 24 Mbps. Türk Telekom madem VDSL portta olduğumu söylüyor neden bana 2 yıldır ADSL verdiler ki?

Ben de yüksek fiyattan dolayı ADSL veren bir firmaya geçip oradan VDSL geçerim diye düşündüm. Bazı sorgulama sitelerinde VDSL portumuz boş olduğu gözüküyor. Geçtiğim firmanınkinde VDSL dolu gözüküyor güncel değil sanırım. Diyorlar ki hem mesafe uzak hem de port dolu.

Hocam kafanızı ütüledim baya ama biz köye taşınmak zorunda kaldık 2 yıldır köydeyiz. İşin komik tarafı alttaki köyde 1 km uzaklıkta bize 80 Mbps altyapı var yan köyde de 80 Mbps var. Bizde böyle.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-07-16-17-28-41-45_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76.jpg
    Screenshot_2024-07-16-17-28-41-45_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76.jpg
    452 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
214
Hmm, anladım...
ADSL den VDSL ye geçişlerde TTNET yeni bir imza ve sözleşme istiyor. Ben de VDSL ye geçerken imzalamak zorunda kalmıştım. VDSL ayrı bir teknik paket olarak değerlendiriyorlar.

''Telekom madem VDSL portta olduğumu söylüyor neden bana 2 yıldır ADSL verdiler ki?''

Siz iki yıl ADSL kullanmışsınız. Malesef TTNET sizi arayıp bu konuda ADSL desiniz, sizi VDSL ye geçirelim. Şu imkanlarınız var vs. şeklinde arayıp teklif vermiyor. Sadece varsa yoksa kampanyalar için, abone olmak yönünden arıyorlar. VDSL için santrale veya bürolara gidip bizzat talep etmek gerekiyor.
Ben de VDSL geçişini bu şekilde yapmıştım. Uzun zaman oldu demek ki pek birşey değişmemiş.

Hat hız değerlerinde de zaten kelime oyunu var. 24 e kadar diyorlar. arıyorsunuz 24 alamıyorum. Zaten net 24 alacağınızı söylemedik. Dikkat ederseniz 24 e kadar alabilirsiniz dedik diyorlar.

Altyapı yenileme, istek olan yerlere dahi yeni hatlar eklemede malesef ciddi sıkıntılar var. Büyükşehirlerde bile.

''Diyorlar ki hem mesafe uzak hem de port dolu.''

İşte tamamen yeni ISS in teknik imkanları ile ilgili malesef

Başka bir ISS firması var mı bulunduğunuz yörede bir araştırın. imkanları daha iyi olabilir.

KS

cracker

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Hmm, anladım...
ADSL den VDSL ye geçişlerde TTNET yeni bir imza ve sözleşme istiyor. Ben de VDSL ye geçerken imzalamak zorunda kalmıştım. VDSL ayrı bir teknik paket olarak değerlendiriyorlar.

''Telekom madem VDSL portta olduğumu söylüyor neden bana 2 yıldır ADSL verdiler ki?''

Siz iki yıl ADSL kullanmışsınız. Malesef TTNET sizi arayıp bu konuda ADSL desiniz, sizi VDSL ye geçirelim. Şu imkanlarınız var vs. şeklinde arayıp teklif vermiyor. Sadece varsa yoksa kampanyalar için, abone olmak yönünden arıyorlar. VDSL için santrale veya bürolara gidip bizzat talep etmek gerekiyor.
Ben de VDSL geçişini bu şekilde yapmıştım. Uzun zaman oldu demek ki pek birşey değişmemiş.

Hat hız değerlerinde de zaten kelime oyunu var. 24 e kadar diyorlar. arıyorsunuz 24 alamıyorum. Zaten net 24 alacağınızı söylemedik. Dikkat ederseniz 24 e kadar alabilirsiniz dedik diyorlar.

Altyapı yenileme, istek olan yerlere dahi yeni hatlar eklemede malesef ciddi sıkıntılar var. Büyükşehirlerde bile.

''Diyorlar ki hem mesafe uzak hem de port dolu.''

İşte tamamen yeni ISS in teknik imkanları ile ilgili malesef

Başka bir ISS firması var mı bulunduğunuz yörede bir araştırın. imkanları daha iyi olabilir.
Sağ olun cevap için. Net Services firmasına geçtim çoğu kullanıcısı memnunmuş. Netbone geçecektim. ADSL alan o fiyat garantisi vermiyor zam yapacakmış. Comnet veya Gigaspeed geçecektim. Onlarda VDSL'den geçiş istiyor. İmkanları aynı hocam okuduğum yorumlara göre kimilerine ilgili kimilerine ilgisizmiş. Firma gerekli şeyleri yapmaya çalışacağız yazdı konuştum az önce.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri