Vento Firması Bile Çalışmıyor Dedi! Ama Hocamız Çalıştırmış...

oyunkonsolum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar arkadaşlar.
Bu sorum hem size hem de hocamıza. Bende Vento VG15FE kasa var.
Kasa bu: https://ventocase.com/urun/vg15fe/

Bu kasayı Gaminggentr sitesinden hazır sistem olarak almıştım.
Kasayı 2 yıla yakın süredir kullanıyorum. Kasanın üstünde fanların Led ışıklarını açıp kapatmak için LED butonu var fakat benim kasamda bu ÇALIŞMIYOR!
Ben de Vento firmasının müşteri hizmetlerini aradım Vento VG15FE kasasına sahip olduğumu fakat LED butonunun çalışmadığını LED'lerin hep açık olduğundan bahsettim. Müşteri hizmetleri bana "butonun işlevsiz olduğunu, zaten çalışmadığını, yapabilecek birşey olmadığını" söyledi. Ben de mantıksız gelse de Vento müşteri hizmetleri bile böyle diyorsa demekki çalışmıyormuş demiştim ve durumu kabullenmiştim.

Birde ne göreyim. PC Hocamızın geçen hafta yayınladığı bu videoda LED BUTONU ÇALIŞIYOR! Görünce şok oldum. Sorum şu ben bu LED butonunu nasıl aktif edebilirim? Masamda duran Kasa'nın ışıklarından kör olmak üzereyim. Lütfen yardımcı olun.

Teşekkür ederim.

KS

oyunkonsolum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
+1 birisi cevap verebilir mi? 3 ay olmuş hala cevap bulamadım

KS

oyunkonsolum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İlgilenmek istememişler Ledlerde açma kapama özelliği varsa kablo bağlantısı ile aktif edilebilir.
kasayı açtım. her fanın 3'lü dişi soketleri var. bunları neye bağlamalıyım ki ışığını kapatıp açabileyim? onu bilmiyorum

narcotic

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
kasayı açtım. her fanın 3'lü dişi soketleri var. bunları neye bağlamalıyım ki ışığını kapatıp açabileyim? onu bilmiyorum
RGB fan kontrolcü parçası var kibrit kutusu şeklinde kablo bağlantısı yapılan o parçanın olması lazım ve doğru bir bağlantı yapılması lazım.

Ekli dosyalar

• GAMEMAX-CNT-REM-GF-F1242R-Multicolor-RGB-Fan-5-5.jpg
    GAMEMAX-CNT-REM-GF-F1242R-Multicolor-RGB-Fan-5-5.jpg
    97.6 KB · Görüntüleme: 5
KS

oyunkonsolum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RGB fan kontrolcü parçası var kibrit kutusu şeklinde kablo bağlantısı yapılan o parçanın olması lazım ve doğru bir bağlantı yapılması lazım.
direkt bağlasam çalışır mı acaba? sanırım molex çıkışı var onu nereye bağlamalıyım?

Xcharcer

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
122
direkt bağlasam çalışır mı acaba? sanırım molex çıkışı var onu nereye bağlamalıyım?
güç kaynağından genelde sata power yada molex ile güç alır kontrolcüler psudan herhangi bir bağlantı gelmiyorsa molex kablosunu takın psu dan gelen

Nuada

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
Kasanda kontrolcü varsa, kontrolcüden 2 pinli kablo çıkar. Bunu kasadaki led tuşuna takacaksın.. O zaman ledlerin çalışır. Tabi fanların led kablolarını kontrolcüye takmayı unutma. Eğer kontrolcün yoksa ve fanların rgb ise bir kontrolcü alıp o buttona bağlayabilirsin.

Woqqies

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
29
Aynı kasadan bendede var tuş çalışıyor gaming.gen.tr den aldım hazır sistem bir kaç parça değiştirip almıştım. Ama ben rgb sevmediğimden gözümü yorduğu için açmıyorum. Tuş çalışıyor . Ya sendekinde bir problem var yada ihmal söz konusu olabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri