Çözüldü VG258QM Asus monitör

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33
VG258QM monitörü nasıldır almayı planlıyorumda genel olarak ekran görüntüsünden bahsediliyor kötü olarak sebebi nedir tavsiye edermisiniz etmezmisiniz genel olarak özellikleri neler not olarak günümüm 12-13 saat civarını pc de geçiriyorum sadece doygunluk ayarı yapıcam monitör kısmında

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
TN panel renk ve görüş açıları konusunda başarılı bir panel değildir. Bu yüzden görsel deneyim için TN panel ürünler tercih edilmez. Rekabetçi oyunlarda ciddi bir oyuncuysanız TN panel alabilirsiniz bu ürün gibi. Almayın demem yani bu tür bir oyunca TN panel. Benim IPS veya VA panel kullanan CSGO oynayan arkadaşlarımda var ama panelin renklerini solduruyorlar dikkatleri dağılmasın diye ve siyah dengesini full ayara alıyorlar ki siyahlar aydınlık olsun diye. Acayip yani o kite bir şey diyemem bu yüzden TN panel almak isteyen ciddi bir oyuncuya.

Ancak keyfi bir oyuncuysanız her türden oyun oynuyorsanız ve sadece oyun değil medya tüketimi yapıyorsanız monitörde VA yada IPS panel ürün tercih etmeniz daha doğru bir karar olur.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,147
Evde iki ASUS monitör kullanıyorum. Soldaki TN panel 165Hz, sağdaki 144Hz IPS panel. 165Hz olanı dik yaptım renk kalitesizliğinden yüzüne bakasım gelmiyor. O yüzden renk doygunluğu önemliyse sizce, önceliğiniz IPS panel olmalı.

KS

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33
Evde iki ASUS monitör kullanıyorum. Soldaki TN panel 165Hz, sağdaki 144Hz IPS panel. 165Hz olanı dik yaptım renk kalitesizliğinden yüzüne bakasım gelmiyor. O yüzden renk doygunluğu önemliyse sizce, önceliğiniz IPS panel olmalı.
Valorantta daha hoş oluyor doygunluk yani geçirdiğim 12-13 saatin 7-8 i valorantta geçiyor arada fifa f1 felan yani doygunluğun pek bi önemi yok gibi ayarlanıyor zaten

KS

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33
TN panel renk ve görüş açıları konusunda başarılı bir panel değildir. Bu yüzden görsel deneyim için TN panel ürünler tercih edilmez. Rekabetçi oyunlarda ciddi bir oyuncuysanız TN panel alabilirsiniz bu ürün gibi. Almayın demem yani bu tür bir oyunca TN panel. Benim IPS veya VA panel kullanan CSGO oynayan arkadaşlarımda var ama panelin renklerini solduruyorlar dikkatleri dağılmasın diye ve siyah dengesini full ayara alıyorlar ki siyahlar aydınlık olsun diye. Acayip yani o kite bir şey diyemem bu yüzden TN panel almak isteyen ciddi bir oyuncuya.

Ancak keyfi bir oyuncuysanız her türden oyun oynuyorsanız ve sadece oyun değil medya tüketimi yapıyorsanız monitörde VA yada IPS panel ürün tercih etmeniz daha doğru bir karar olur.
Oyun çok ağır basıyor uykum dışında günümün %60 70 i valorant oynayarak geçiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri