VIDEO SONRASI ÇALIŞMAYAN OYUNLAR

Moas

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
107
Herkese merhaba,

Taner hocam sizin 6 aydır katıl üyenizim Youtube mecrasında ve uzun süredir de burada bir forum üyesiyim. Bu akşam çıkartmış olduğunuz yeni videoyu dikkatle izledikten sonra (
- Bu video) Msi Afterburner üzerinden küçük küçük boostlar yapıp Mhz değerlerine bakmak istedim kendi bilgisayarımda ekran kartım üzerinde. Ancak gelin görün ki bir kere mavi ekranı yiyince ayarları falan sıfırladım, afterburner üzerinden her şeyi resetledim ve daha yüreğim yemedi. Ancak durum şudur ki şu an ne Forza Horizon oyunu açılıyor, ne Chivalry II oyunu açılıyor... Resmen izlediğime pişman oldum videoyu. Oyunlar açılırken hata veriyor. Hepsini sıfırlayıp resetlemiş olmama rağmen bu crashleri alma sebebim ne olabilir ? @OceanLaB Boost sırasında çok azar azar dikkat ede ede denediğimden emin olabilirsiniz. Mantıksız bir harekette bulunmadım. Ancak şu an oyunların çalışmaması beni çok şüphelendiriyor ve ufaktan korku saldı içime.

Yardım ederseni çok sevineceğim, şimdiden teşekkür ediyor ve haberinizi bekliyorum @OceanLaB

Saygılarımla,

Moas

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Herkese merhaba,

Taner hocam sizin 6 aydır katıl üyenizim Youtube mecrasında ve uzun süredir de burada bir forum üyesiyim. Bu akşam çıkartmış olduğunuz yeni videoyu dikkatle izledikten sonra (
- Bu video) Msi Afterburner üzerinden küçük küçük boostlar yapıp Mhz değerlerine bakmak istedim kendi bilgisayarımda ekran kartım üzerinde. Ancak gelin görün ki bir kere mavi ekranı yiyince ayarları falan sıfırladım, afterburner üzerinden her şeyi resetledim ve daha yüreğim yemedi. Ancak durum şudur ki şu an ne Forza Horizon oyunu açılıyor, ne Chivalry II oyunu açılıyor... Resmen izlediğime pişman oldum videoyu. Oyunlar açılırken hata veriyor. Hepsini sıfırlayıp resetlemiş olmama rağmen bu crashleri alma sebebim ne olabilir ? @OceanLaB Boost sırasında çok azar azar dikkat ede ede denediğimden emin olabilirsiniz. Mantıksız bir harekette bulunmadım. Ancak şu an oyunların çalışmaması beni çok şüphelendiriyor ve ufaktan korku saldı içime.

Yardım ederseni çok sevineceğim, şimdiden teşekkür ediyor ve haberinizi bekliyorum @OceanLaB

Saygılarımla,

Moas
Bir formatta düzelir gibi :D

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Merhaba, geçmiş olsun. Ekran kartı sıcaklığı vs ne durumda?

Ekran kartı driverını DDU ile silip tekrar kurmayı denediniz mi?

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Ben de yapmayı düşünüyordum iyi ki ellememişim hocam donanımsal birşey yoktur büyük ihtimal format ya da driverleri tekrar kurun temiz olarak.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Pardon hocam komiklik nerede burada acaba? Komik bir durum varsa lütfen söyleyin biz de gülelim
Hocam bir ara PC patlasa bile format at düzelir gibisinden bir "meme" vardı.
Mesela
-knk bilgisayardsn dumanlar çıkıyor ne yapmalıyım.
-*knk format attın mı ? Gibisinden.
Ayrıca 2. Mesajımda soununuzu çözmenizde yardımcı olacak önerimi yaptım.

KS

Moas

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
107

Afterburner uygulamasını her ne kadar resetlediysem de bug'a girmiş olabilir hocam. Uygulamayı sildikten sonra pc yavaşlığı düzeldi ancak oyunlar hala hata veriyor açılırken. DDU ile bakmadım henüz, bakacağım.

Hocam bir ara PC patlasa bile format at düzelir gibisinden bir "meme" vardı.
Mesela
-knk bilgisayardsn dumanlar çıkıyor ne yapmalıyım.
-*knk format attın mı ? Gibisinden.
Ayrıca 2. Mesajımda soununuzu çözmenizde yardımcı olacak önerimi yaptım.
Hangi meme bilmediğim için gerginlikle kavrayamadım hocam, driverları resetleyip deneyeceğim.

Ama buradan Taner beye bildirmek isterim ki Youtube üzerindeki katıl üyeliğimi sonlandırıp desteğimi kesmiş bulunmaktayım. Kasım ayı itibarı ile üyeliğim artık yenilenmeyecek. Bundan sonra PC Hocası kanalı üzerinden yüklenecek videolara da itibarım çok az olacak eskiye nazaran. @OceanLaB

Not olarak söylemeliyim ki, tabii ki kendi bilgisayarıma göre en ufaktan başlayarak denemelerle yukarıya doğru gittim. Bilmeyen bir kullanıcı gibi direkt olarak kökleyip sorumsuz davranmadım. Tedbiri elden bırakmadım. Çözülecek bir sorun olduğunu düşünüyorum, driverları yeniden yükleyip deneme yapacağım. Yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
KS

Moas

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
107

Hocam son olarak DDU ile driverları silip yeniden yükledim ancak hiçbir şey değişmedi. Sinir krizi geçirmeme ramak kaldı

Bahadır Çeneli

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
87
Hocam karta zarar geldiyse gerçekten üzülürüm. Lakin burda bu şekilde serzenişte bulunmanızı üzüntünüze veriyor anlayış gösteriyorum. Ancak, bu OC testinde bir çok farklı etken var. Siz buradaki videoyu baz alarak taner hocanın hareket ettiği şekilde sizin de OC denemeniz yanlış bir durum. Çünkü gördüğünüz üzere kasa space montaj bir kasa her yönlü açık yeterli hava ortamına sahip. Bir diğeri hocanın kullanmış olduğu PSU gerçekten o OC yi destekleyecek türde bir psu sisteminiz birebir aynı mı? Eğer farklıysa bu tür farklılıkları göz önüne almadan yapmış olduğunuz OC denemesi risk barındırıyor.

KS

Moas

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
107
Hocam karta zarar geldiyse gerçekten üzülürüm. Lakin burda bu şekilde serzenişte bulunmanızı üzüntünüze veriyor anlayış gösteriyorum. Ancak, bu OC testinde bir çok farklı etken var. Siz buradaki videoyu baz alarak taner hocanın hareket ettiği şekilde sizin de OC denemeniz yanlış bir durum. Çünkü gördüğünüz üzere kasa space montaj bir kasa her yönlü açık yeterli hava ortamına sahip. Bir diğeri hocanın kullanmış olduğu PSU gerçekten o OC yi destekleyecek türde bir psu sisteminiz birebir aynı mı? Eğer farklıysa bu tür farklılıkları göz önüne almadan yapmış olduğunuz OC denemesi risk barındırıyor.
Ben öğreneceğimi öğrenip üyeliğimi ve aboneliğimi sonlandırarak tepkimi gösterdiğimi düşünüyorum. Risk barındıran durum kendi halimde yaptığım olurdu. Videodaki bütün önerilere uyarak yaptığım hareketler sonuçta. Bu konuda bir yorum yapmanız bile çok vicdansızca. Taner beyin cevap vermesini bekliyorum. Cevabınız için teşekkür ederim. Oluşan ters bir durum sonucu yorumumu ve saygımı yitirdiğimi belirtmem gayet normal kibarlık çerçevesinde. Herkes birbirini 7/24 pohpohlamayacak ya, olası durumlarda saygımızı bozmadan yorumumuzu belirtmek en doğal hakkımız. Ayrıca provoke etmek gibi bir durum da söz konusu bile değil. Burada sizinle paylaşıp yardım istemeyeceksem kiminle paylaşacağım?
Neyse, saygılarımla

Ek olarak videoyu baz alarak Taner beyin denediği gibi değil, kendi bilgisayarımı göz önüne alarak azar azar ''Taner beyin videoda önerdiği gibi'' denediğimi yazmıştım. Fevri bir durumda bulunmadım yani. Merak etmeyin, Taner hocayı severim.

Ancak burada lütfen konuyu saptırmayalım. Ana konu ve çözülmesi gereken konu bu olayın çözülmesi. Başka bir şey değil. Her zaman olduğu gibi hocalarıma sorup, güzel cevapları alıp deniyorum. Ayrıca üzüntümü tabii ki de paylaşabilirim. Saygısızlık etmiyorum sonuçta

Bahadır Çeneli

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
87
Hocam burda paylaşmış olmanıza sevindim eğer biz çözümü varsa hep birlikte bulmak için buradayız lakin burada düşündüğümüz Taner hoca değil sizsiniz. Konuya müteakip problemi Taner hoca yaşamamış. Lakin burda belirtmek istediğim şey video da yapılanı desteklediğim ya da sizin yaptığınız şeyin bilinçsiz olduğu değildir. Riske girmiş olmanız adına eğer karta zarar geldiyse üzüldüğümdür. Sonuçta bir para var ortada ve kolay kazanılmıyor. (Kendi adıma konuşuyorum şahsen ben çalışarak kazandığım için söylüyorum) bu konuda ki kritik olay şu OC denilen mevzu çok sıkıntılı bir mevzu. Sizin bu seviyeye de çekerim bişey olmaz dediğiniz eşikte problem başlıyor olabilir. Tüm konu bu. Yoksa ben ne Taner hocayı tanırım ne sizi tanırım. Taner hoca yanlış yapmaz sen yanlış yapmışsındır diye birşey de söylemedim. Taner hocanın yaptığını çok doğru bulsam kendi ekran kartıma yapardım. Herkes kendinden meshul. Burda sadece hoşgörü göstermenizi istediğim şey pireye kızıp yorganı yakıyorsunuz. Yoksa Taner hocayı pohpohlayın demiyorum. Problemi yaşayan siz oldunuz Taner hoca değil ona üzüldüm şahsen hocam yanlış anlamayın.

KS

Moas

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
107
Hocam burda paylaşmış olmanıza sevindim eğer biz çözümü varsa hep birlikte bulmak için buradayız lakin burada düşündüğümüz Taner hoca değil sizsiniz. Konuya müteakip problemi Taner hoca yaşamamış. Lakin burda belirtmek istediğim şey video da yapılanı desteklediğim ya da sizin yaptığınız şeyin bilinçsiz olduğu değildir. Riske girmiş olmanız adına eğer karta zarar geldiyse üzüldüğümdür. Sonuçta bir para var ortada ve kolay kazanılmıyor. (Kendi adıma konuşuyorum şahsen ben çalışarak kazandığım için söylüyorum) bu konuda ki kritik olay şu OC denilen mevzu çok sıkıntılı bir mevzu. Sizin bu seviyeye de çekerim bişey olmaz dediğiniz eşikte problem başlıyor olabilir. Tüm konu bu. Yoksa ben ne Taner hocayı tanırım ne sizi tanırım. Taner hoca yanlış yapmaz sen yanlış yapmışsındır diye birşey de söylemedim. Taner hocanın yaptığını çok doğru bulsam kendi ekran kartıma yapardım. Herkes kendinden meshul. Burda sadece hoşgörü göstermenizi istediğim şey pireye kızıp yorganı yakıyorsunuz. Yoksa Taner hocayı pohpohlayın demiyorum. Problemi yaşayan siz oldunuz Taner hoca değil ona üzüldüm şahsen hocam yanlış anlamayın.
Değerli görüşünüz için teşekkür ederim. Aksi bir durum olursa zaten tekrar belirteceğim. Şimdilik iyi geceler dilerim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri