Çözüldü Videolarda Siyahların Mozaikleşmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
Selam Arkadaşlar,

Bugün farkettim ki siyah arkaplanı yoğun olan videolar izlerken monitörüm böyle bir görüntü veriyor. Her yer piksel piksel ve mozaikleşmiş şekilde. bu nedir ? çok sinirlerim bozuldu. Modeli Asus vg247q1a. lütfen yardım edin, tam 3 kere monitör değiştim, 1. monitör gamebooster olmasına rağmen bu kadar sorunla karşılaşmadım, ama asus aldığından beri hep bir sorun çıkarıyor.

İnsanlar gamebooster markasına laf ediyorlar fakat Asus dediğimiz markanın aynı fiyat monitörü gamebooster dediğimiz markanın tırnağı olamıyor. Bu nasıl iş ? gidip tekrar mı şimdi iade edeceğim yani?

Telefonumda veya laptop ekranımda asla ama asla olmuyor bu. ne saçma iş. 3 haftadır bunlarla uğraşıyorum ve adam akıllı monitör almak istedim alt tarafı fakat asusa bir gram güvenim kalmadı ucuz etin yahnisi asus olsa bile kötü oluyormuş onu anladım.

Ekli dosyalar

• IMG_20220825_000618.jpg
    IMG_20220825_000618.jpg
    3.2 MB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20220825_000624.jpg
    IMG_20220825_000624.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 14
Moderatörün son düzenlenenleri:

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Arkadaşlar bugün farkettim ki siyah arkaplanı yoğun olan videolar izlerken monitörüm böyle bir görüntü veriyor. Her yer piksel piksel ve mozaikleşmiş şekilde. bu nedir ? çok sinirlerim bozuldu. Modeli Asus vg247q1a. lütfen yardım edin, tam 3 kere monitör değiştim, 1. monitör gamebooster olmasına rağmen bu kadar sorunla karşılaşmadım, ama asus aldığından beri hep bir sorun çıkarıyor. İnsanlar gamebooster markasına laf ediyorlar fakat Asus dediğimiz markanın aynı fiyat monitörü gamebooster dediğimiz markanın tırnağı olamıyor. Bu nasıl iş ? gidip tekrar mı şimdi iade edeceğim yani ? telefonumda veya laptop ekranımda asla ama asla olmuyor bu. ne saçma iş. 3 haftadır bunlarla uğraşıyorum ve adam akıllı monitör almak istedim alt tarafı fakat asusa bir gram güvenim kalmadı ucuz etin yahnisi asus olsa bile kötü oluyormuş onu anladım.
VGA ilemi bağladınız ilk onu sorayım ?

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Belki va panel sorunu olabilir diye düşünüyorum ama olmayadabilir valla akşam saatleri yarın İş var kafam durdu kb.

KS

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
Hocam baktım monitör va panel onun için aşağıdaki yabancı kaynağa bakabilirsiniz belki düzelebilir;
hocam va panel aldığıma resmen kahrediyorum yani sırf bu yüzden mi bilmiyorum ama iade etsem ne alabilirim onu da bilmiyorum iade etmeli miyim emin de değilim açıkçası...

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
hocam va panel aldığıma resmen kahrediyorum yani sırf bu yüzden mi bilmiyorum ama iade etsem ne alabilirim onu da bilmiyorum iade etmeli miyim emin de değilim açıkçası...
Hocam belki va panel sorunu da olmayabilir bilemiyorum dediğim gibi diğer arkadaşlarında fikrini alın sizi zarara uğratmak istemem.

KS

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
Belki va panel sorunu olabilir diye düşünüyorum ama olmayadabilir valla akşam saatleri yarın İş var kafam durdu kb.
hocam sorun değil, attığınız sitede herhangi bir çözüm bulamadım zaten başka meseleyle alakalıymış. bilen biri yok mudur acaba bunu ?

KS

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
@ugur.gozaydin @rkarayel hocam bi bakabilir misiniz. sizi 3 haftadır çok etiketliyorum fakat şanssızlığım üzerimde 3 haftadır ve bir türlü işler yolunda gitmiyor. cidden artık yoruldum. karşıma hep bir sorun çıkıyor. kasa tamam dedik tam, ama şimdi monitör saçma sapan şeyler çıkarıyor karşıma. gamebooster kullanırken ben ne ölü piksel ne renk bozulması ne de ghosting yaşıyordum, ya şansımaydı ya da asus cidden bu işi bu monitörde yapamamış.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Hocam biraz şanssızlık olmuş gamebooster tarzı markalar uzun vadede değişim / iade olamayacak zamanda problem çıkardığı düşüncesiyle onermedim. Şuan evet Asus problem çıkarıyor ama en azından bir şekilde üzmüyor servis. İçinize sinmedi ise ve aldığınız fiyat bandına iade etme imkanı varsa isterseniz verin bakalım yeni bir cihaz. Şuan monitörün özelliklerini ve fiyatını hatırlamıyorum o sebeple keskin bir çözüm sunmak istemedim. Alternatif modellere göre hareket edip duruma göre sizi IPS bir flat ekrana geçirebiliriz. Geçen hafta lenovonun güzel bir ürünü vardı 3 k fiyata. Siz iadede alabileceğiniz ücreti bi yazın ona göre yol alalım içinize sinmiş olur en azından

KS

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
Hocam biraz şanssızlık olmuş gamebooster tarzı markalar uzun vadede değişim / iade olamayacak zamanda problem çıkardığı düşüncesiyle onermedim. Şuan evet Asus problem çıkarıyor ama en azından bir şekilde üzmüyor servis. İçinize sinmedi ise ve aldığınız fiyat bandına iade etme imkanı varsa isterseniz verin bakalım yeni bir cihaz. Şuan monitörün özelliklerini ve fiyatını hatırlamıyorum o sebeple keskin bir çözüm sunmak istemedim. Alternatif modellere göre hareket edip duruma göre sizi IPS bir flat ekrana geçirebiliriz. Geçen hafta lenovonun güzel bir ürünü vardı 3 k fiyata. Siz iadede alabileceğiniz ücreti bi yazın ona göre yol alalım içinize sinmiş olur en azından
hocam iadeden 3190 tl yani 3200 tl alacağım. bu sorun her monitörde olabilecek bir sorun mu ? veya bu bir sorun mu ? nedir tam olarak bunun açıklaması ve adı ? gaming.gen ne kadar sürede iade eder onu da bilmiyorum. monitör fiyatları çok hızlı artıyor açıkçası..

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
hocam iadeden 3190 tl yani 3200 tl alacağım. bu sorun her monitörde olabilecek bir sorun mu ? veya bu bir sorun mu ? nedir tam olarak bunun açıklaması ve adı ? gaming.gen ne kadar sürede iade eder onu da bilmiyorum. monitör fiyatları çok hızlı artıyor açıkçası..
Fotoğraftan ne derece bir görüntü bozukluğu olduğunu kestiremedim hocam, eğer geçici bir sorun değilse (alternatif öneri olursa kontrol edilebilir) bu kadar sorunun üzerine değiştirmek istediğinizi düşünüp bu öneriyi yaptım. Kararinizdan emin olursaniz iade için gaming.gen.tr ile iletişime geçin. Tamam sorun yok süreniz hala geçerli bilgisi gelirse enflasyona yenilmemek icin yeni ekranı sipariş edin ve gelecek iade parasını oraya verin. Şuan ben bu şekilde yol alıyorum kredi kartıyla ürünü alıp sonrasında satış/iade yapıyorum. En azından sorunsuz hallettim bu zamana kadar

KS

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
Fotoğraftan ne derece bir görüntü bozukluğu olduğunu kestiremedim hocam, eğer geçici bir sorun değilse (alternatif öneri olursa kontrol edilebilir) bu kadar sorunun üzerine değiştirmek istediğinizi düşünüp bu öneriyi yaptım. Kararinizdan emin olursaniz iade için gaming.gen.tr ile iletişime geçin. Tamam sorun yok süreniz hala geçerli bilgisi gelirse enflasyona yenilmemek icin yeni ekranı sipariş edin ve gelecek iade parasını oraya verin. Şuan ben bu şekilde yol alıyorum kredi kartıyla ürünü alıp sonrasında satış/iade yapıyorum. En azından sorunsuz hallettim bu zamana kadar
hocam benim kartım olsa neyse fakat aldığımız her şeyi annemin kartına yükledik nerdeyse, anneme bir tane daha iade dersem hele bir de iade olmadan al dersem kafamı kırabilir açıkçası :D

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
hocam benim kartım olsa neyse fakat aldığımız her şeyi annemin kartına yükledik nerdeyse, anneme bir tane daha iade dersem hele bir de iade olmadan al dersem kafamı kırabilir açıkçası :D
Ben bu yolu deniyorum hocam ama kart yoksa sorun olacak hani aklıma da başka birşey gelmiyor çünkü bariz bir sorun var ve kaynağı çözümü belli değil, alternatif DP kablosu ile deneyin alternatif ekran olmadığı için çok çekimser kalırsanız bı ekran kartı sök tak yapabilirsiniz ben genelde deneme yanılma yolu ile çözüm bulmaya çalışıyorum. Önce ekranın sağlam olup olmadığını anlamak gerek

KS

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
Ben bu yolu deniyorum hocam ama kart yoksa sorun olacak hani aklıma da başka birşey gelmiyor çünkü bariz bir sorun var ve kaynağı çözümü belli değil, alternatif DP kablosu ile deneyin alternatif ekran olmadığı için çok çekimser kalırsanız bı ekran kartı sök tak yapabilirsiniz ben genelde deneme yanılma yolu ile çözüm bulmaya çalışıyorum. Önce ekranın sağlam olup olmadığını anlamak gerek
hocam normal günlük kullanırken o kadar sorun yok monitörde. maalesef ghosting var fakat idare edilebilir. fakat bu video izlerken ki olay can sıkıcı ve sadece videolarda böyle bir şey gördüm şuan.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Monitöründe sorun yok , sahip olduğun monitörün o videonun siyah dengesini ayarlayamıyor, muhtemelen tüm siyah videolarda durum bu değil kiminde daha az kiminde daha çok. Derdim eğer panelin TN olsaydı . Va panelde sık karşılaşılan bir durum değil , garantiye yollamalısın.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Ben de Batuhan hocamla aynı şekilde düşünüyorum kendim de Va panel kullanıcısıyim siyahda pek bir problem olmuyor

KS

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
Arkadaşlar sorunu çözdüm sanırım. AMD software girip ayarları güncelledim ve farkettim ki ekran sekmesinin renk iyileştirmesi kısmı canlı oyun olarak kalmış ve bundan dolayı da renkler patlıyormuş. Onu kapatınca şuan cillop gibi oldu vallahi. Teşekkürler ilginiz için. Yine sorunum olursa sizlere döneceğim.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Arkadaşlar sorunu çözdüm sanırım. AMD software girip ayarları güncelledim ve farkettim ki ekran sekmesinin renk iyileştirmesi kısmı canlı oyun olarak kalmış ve bundan dolayı da renkler patlıyormuş. Onu kapatınca şuan cillop gibi oldu vallahi. Teşekkürler ilginiz için. Yine sorunum olursa sizlere döneceğim.
Sevindim hocam, basınız çok ağrıdığı için kestirmeden iade edelim diyecektim ama çözülmesi iyi oldu, sizi de zora sokmaz hem güle güle kullanın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri