Virüs Mü Yoksa Başka Bir Şey Mi?

Mr.Alperen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
18
Selam Dostlar,

Bilgisayarımda üç rakamına bastım zaman sanki bi kod gibi bi atama gibi bu yazıyı yazıyor nedir bu acaba yazdığı şey bu (wqweweqrqtamam bebn san dedim zaman gelmen gere kama )

Moderatörün son düzenlenenleri:

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Klavyeniz makro v.s veya bi yoldan oto bind atılmış olabilirmi ? Sisteminizi taratın yine de her ihtimale karşı.

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
817
yazdığı şey bu (wqweweqrqtamam bebn san dedim zaman gelmen gere kama )
Bu halde Türkçe şekilde yazılıyor ve farklı şeyler yazılıyor ise bilgisayarınız başkası tarafından kontrol ediliyor olabilir bunun için sağlam bir tarama veya format atmanız gerekir. (Arka planda ve sistem açılışı sırasında başlatılan programları kontrol edin)

Tarama için Avast ile açılış taraması ve MalwareBytes ile tam sistem taraması yapabilirsiniz.

Sadece 3 tuşuna bastığınızda bu oluyor ve hep aynı metin ise arka plan uygulamalarını kontrol edin. Klavyenin yazılımı varsa tuş/makro atamalarına bakın, yanlışlıkla bir atama yapmış olabilirsiniz.

Bu durum;
Klavyenizi aldığınızdan belli mi böyle?
Ne sıklıkla oluyor?
Belirli uygulamalarda mı oluyor?

KS

Mr.Alperen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
18
Bu halde Türkçe şekilde yazılıyor ve farklı şeyler yazılıyor ise bilgisayarınız başkası tarafından kontrol ediliyor olabilir bunun için sağlam bir tarama veya format atmanız gerekir. (Arka planda ve sistem açılışı sırasında başlatılan programları kontrol edin)

Tarama için Avast ile açılış taraması ve MalwareBytes ile tam sistem taraması yapabilirsiniz.

Sadece 3 tuşuna bastığınızda bu oluyor ve hep aynı metin ise arka plan uygulamalarını kontrol edin. Klavyenin yazılımı varsa tuş/makro atamalarına bakın, yanlışlıkla bir atama yapmış olabilirsiniz.

Bu durum;
Klavyenizi aldığınızdan belli mi böyle?
Ne sıklıkla oluyor?
Belirli uygulamalarda mı oluyor?
yeni olmaya başladı üç tuşuna bastığım zaman oluyor her yerde oluyor tarafama yaptım farklı vurüs proglamlarıyla her defasında temiz alıyorum ama hala aynı yazı [wqweweqrqtamam bebn san dedim zaman gelmen gere kama 4563217987ü) yazıya bişeyler eklemiş bu arada

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Elinizde başka klavye varsa onu takın öyle deneyin bakalım aynı sorun oluşacak mı ? Eğer hocamızın dediği gibi cihaza bu tür dosyalar atarak açmış olabilirsiniz hedef kurban olma ihtimaliniz var arka planda en ince ayrıntısına kadar neler çalışıyor detaylıca bakın bazı dosyalar antivirüs sistemlerinden geçebiliyor. Eğer güven problemi yaşıyorsanız temiz kurulum yapınız en sağlıklı seçenekler bunlar şu anlık.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri