VirusTotal Sonucu Nasıl?

John Swanson

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Bu iki setup dosyasını Kaspersky security cloud free ile tarattım bir tehdit algılanmadı diyordu. Burada kötü niyetli yazıyor bir sorun olur mu?
Adsız.png
Adsız.png1.png

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Ücretsiz bir antivirüs ile %100 doğru bir sonuç verdiğiniz söyleyemem sistemin. Ancak sistemde bir problem yoksa böyle kalabilir.

KS

John Swanson

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Ücretsiz bir antivirüs ile %100 doğru bir sonuç verdiğiniz söyleyemem sistemin. Ancak sistemde bir problem yoksa böyle kalabilir.
Hocam başka bir forumda da sordum "False-positive onlar. Sorun olmaz, dosya guvenilir." dedi birisi. Ben pek anlamadım. Ne anlama geliyor bu?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Hocam başka bir forumda da sordum "False-positive onlar. Sorun olmaz, dosya guvenilir." dedi birisi. Ben pek anlamadım. Ne anlama geliyor bu?
False positive şu demek oluyor. Antivirüs taramaları ufak tefek çok kale alınmayacak bazı açıkları zararlı olarak tanımlıyor ama aslında bulunan dosyalar zarar değil.

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Hocam indirdiğiniz şey az boyutlu program v.s ise nette windows vds siteleri var girin birine o dosyayı orda açın en iyisi hem bilgisayarınıza virüs v.s varsada girmez daha sağlıklı olur bana göre.

KS

John Swanson

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Hocam indirdiğiniz şey az boyutlu program v.s ise nette windows vds siteleri var girin birine o dosyayı orda açın en iyisi hem bilgisayarınıza virüs v.s varsada girmez daha sağlıklı olur bana göre.
Hocam o bahsettiğinizi yapmak mantıklı tabi ama tam olarak nasıl yapıldığı hakkında bilginiz var mı acaba?

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Hocam o bahsettiğinizi yapmak mantıklı tabi ama tam olarak nasıl yapıldığı hakkında bilginiz var mı acaba?
Evet reklam olurmu bilmiyorum benimde o tür şeyleri açtığım bi site var ama reklam olarak forumda görülüyorsa maalesef site linki veremiceğim.

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Ozaman direk burdan ulaşın hocam az indirin sayfayı free trial v.s kutucuğu var ona basın girin direk 20 23 dakika süresi var sanırsam deneyip çıkarsınız.

KS

John Swanson

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Hocam bir de ücretli sürüm yani kaspersky total security indirip o dosyayı taradım ve yine temiz çıktı. Bu av nin bir virüsü bulmaması mümkünmü? Yani av lerin göremediği virüs de var mıdır?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Kaspersky sürekli günlük database güncelliyor yani yeni tehditlere karşı sürekli kendisini güncelliyor. Onlardan kaçabilecek bir virüs çıkacağını sanmıyorum ama olmaz değil. Ancak dediğim gibi False Positive olma olasılığı çok yüksek.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri