Vsync 60 Fps Sabitlenme Sorunu

Tulpar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
20
Merhaba,vsync açık iken 60 fps sabitleniyor
Kapattığımda ise 120-130 fps alıyorum oyun metro last light redux sorum ise vsync monitörün tazeleme hızına göre eşitleniyorsa ben neden 60 fps sabit alıyorum monitor ayarlarım 144hz anladığıma göre 144hz almam gerekmiyor mu, ssaa kapalı af16x ve çok yüksek grafik ayarlarında oynuyorum

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Oyun ayarlarındaki tazeleme hızın 60a sabit olabilir. Ayrıca eski oyunların çoğunda Vsync ayarlanırken ideal fps limiti 60 olarak ayarlandığı için Vsync 60a sabit olarak ayarlanmış olabilir. Ona da yapabileceğimiz bir şey yoktur sanırsam.

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
325
Merhaba,vsync açık iken 60 fps sabitleniyor
Kapattığımda ise 120-130 fps alıyorum oyun metro last light redux sorum ise vsync monitörün tazeleme hızına göre eşitleniyorsa ben neden 60 fps sabit alıyorum monitor ayarlarım 144hz anladığıma göre 144hz almam gerekmiyor mu, ssaa kapalı af16x ve çok yüksek grafik ayarlarında oynuyorum
Monitör ayarlarınız şu anda 60 hz olabilir kontrol eder misiniz? Masaüstü sağ tık-> görüntü ayarları -> Ekran bilgileri ve yenileme hızı

Diğer seçenek s4lly arkadaşımızın dediği gibi oyun içi bir sabitleme söz konusudur.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
V-Sync teknolojisi zaten genelde %99 60 FPS 'e sabitler oyunu. Bu teknolojinin yapısı böyle çalışıyor. Eğer yırtılmaları önlemek istiyorsanız FreeSync/G-Sync gibi teknolojileri kullanın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri