W11 De Wifi Bağlanma Sorunu

blinkofaneye

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Arkadaşlar merhaba.

Yeni bir sistem topladım ve bunu sisteme w11 yükledim. Fakat bir türlü Wi-fi ye bağlanamıyorum. Driverla mi alakalı anlamadım? Asrock h610m sitesinden biostakileri indirdim, sürücüleri kurdum
.wifi hiçbir şekilde gözükmüyor anlamadım.

Yardımcı olur musunuz?

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
Modemin WLAN ışığı yanıyor mu? Onu bir kontrol et eğer yanmıyorsa WLAN ışığı bu devre dışı kalmış olabilir.

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Arkadaşlar merhaba.

Yeni bir sistem topladım ve bunu sisteme w11 yükledim. Fakat bir türlü Wi-fi ye bağlanamıyorum. Driverla mi alakalı anlamadım? Asrock h610m sitesinden biostakileri indirdim, sürücüleri kurdum

Yardımcı olur musunuz?
Anakartınızın tam model kodu nedir? wifi özelliği olmayabilir mi?

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
Tahmin ettiğiniz gibi hocam. Ama şöyle bir detay var Asrock'ın h610 anakartlarının hiçbiri wifi desteklemiyor.

Arkadaşlar merhaba.

Yardımcı olur musunuz?
Wifi'ye bağlanmanız ek bir dongle olmadan mümkün değil hocam. Şöyle bir cihaz kullanmanız gereklidir:

KS

blinkofaneye

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
asrock h610m hdv/m.2

Tahmin ettiğiniz gibi hocam. Ama şöyle bir detay var Asrock'ın h610 anakartlarının hiçbiri wifi desteklemiyor.

Wifi'ye bağlanmanız ek bir dongle olmadan mümkün değil hocam. Şöyle bir cihaz kullanmanız gereklidir:

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
asrock h610m hdv/m.2
Bu modelde anakartta dahili bir wifi yok hocam.

İlla wifi ile bağlanmak istiyorsanız dediğim gibi bir cihaza ihtiyacınız var. İnternet kablosu ile de internete bağlanabilirsiniz bu arada.

KS

blinkofaneye

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Bu modelde anakartta dahili bir wifi yok hocam.

İlla wifi ile bağlanmak istiyorsanız dediğim gibi bir cihaza ihtiyacınız var. İnternet kablosu ile de internete bağlanabilirsiniz bu arada.
hocam bunun hiç alternatif çözümü yok mu? ya anakartı değiştiricem ya bu cihazı alıcam yani?

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
hocam bunun hiç alternatif çözümü yok mu? ya anakartı değiştiricem ya bu cihazı alıcam yani?
PCIe 3.0 slotunuz yüksek ihtimalle boştur, oraya wifi & bluetooth eklentisi olan ethernet kartı takılabilir +1 çözüm olarak. Ama bu tarz ethernet kartları hem çok pahalı hem de driver sorunlarıyla karşılaşırsınız. En sağlamı dongle'dır. Eğer satın almadıysanız anakartı ya da iade edebiliyorsanız o zaman başka.

KS

blinkofaneye

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
PCIe 3.0 slotunuz yüksek ihtimalle boştur, oraya wifi & bluetooth eklentisi olan ethernet kartı takılabilir +1 çözüm olarak. Ama bu tarz ethernet kartları hem çok pahalı hem de driver sorunlarıyla karşılaşırsınız. En sağlamı dongle'dır. Eğer satın almadıysanız anakartı ya da iade edebiliyorsanız o zaman başka.
hocam ethernet kablosu alsam bilgisayarcıdan, ethernet kartı olmadan çalışır mı ?
dongle da bi nevi router görevi mi görüyor bu durumda?
kasa da bu model.

KS

blinkofaneye

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Anakartlarda eternet standart artık, modeme kablo bağlanmanız yeterli. Ayrıca sizin anakartın m.2 wifi modül desteği var bilginiz olsun.

E ben mi bulamadım sürücüsünü? Intelin sitesine giriyorum burayı buldum ama her biri için farklı ücret belirtmisler,

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
E ben mi bulamadım sürücüsünü? Intelin sitesine giriyorum burayı buldum ama her biri için farklı ücret belirtmisler,
Anlaşamadık bir türlü:) Sizin kartın içinde wifi yok hocam, desteği var. Ya yukarda arkadaşın belirttiği dongle lardan alacaksınız, ya da kartın m.2 key kısmına m.2 wifi modül satın alıp takacaksınız. Benim attığım liste o. Modeme yakınsanız eternetten bağlanın, mümkün değilse seçenekler bunlar.

KS

blinkofaneye

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Anlaşamadık bir türlü:) Sizin kartın içinde wifi yok hocam, desteği var. Ya yukarda arkadaşın belirttiği dongle lardan alacaksınız, ya da kartın m.2 key kısmına m.2 wifi modül satın alıp takacaksınız. Benim attığım liste o. Modeme yakınsanız eternetten bağlanın, mümkün değilse seçenekler bunlar.
Ethernet kablosu aldim, sorun çözüldü.
Fikir verdiniz sağ olun.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri