Wake on lan çözümü

Evilpluto

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4
Uğur bey tekrar merhaba 
Önceki açtığım konudaki Wake On Lan ile ilgili problem yaşıyordum biliyorsunuz belli bir süre geçtikten sonra uyandırma yapılmıyordu sorununun çözümünü buldum. 
Deco e4 almıştım ben hatırlarsaniz wifi görevini bu cihaz üstlendiği için modeme komut gönderme işi yari yolda kalıyor haliyle bende w9970 modemin wifi sini açtım farkı bir ssid verdim wake on lan sorunsuz çalışıyor
Şimdi sorum şu; hem deco e4 hem tp link w9970 modemin wifi sinin açık olmasının herhangi bir mahsuru var mi? Mesala deco hızını düşürür mü,çekim kalitesini etkiler mi filan?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Çözümü paylaştığınız iyi olmuş.

Sorunuzun cevabına gelirsek eğer Wifi sinyalini dağıtan aygıt DECO ise sorun yok ama sizin model ise o zaman DECO 'nun pek bir espirisi kalmıyor.

KS

Evilpluto

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4
Yok wifi yine deco üzerinden yayın yapıyor diğeri farklı bir ssid adı ile boşta duruyor sadece pc yi uyandıracagim zaman modem wifi ye bağlanıyorum o kadar.

CauSXOXO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
sorunun çözümü için modem ağına baglanmanıza gerek yok deco uygulamasından gelişmiş seçeneklerden işlem modunu erişim noktası olarak değiştirirseniz aynı subneti kullanacak ve sorununuz çözülecektir deco üzerinden modem üzerindeki aygıtlara istek atabilirsiniz.

JAV-Escuella

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
53
sorunun çözümü için modem ağına baglanmanıza gerek yok deco uygulamasından gelişmiş seçeneklerden işlem modunu erişim noktası olarak değiştirirseniz aynı subneti kullanacak ve sorununuz çözülecektir deco üzerinden modem üzerindeki aygıtlara istek atabilirsiniz.
Konu üzerinden 4 yıl geçmiş hocam :D

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri