Wd Blue 1Tb HDD Aldım. Kendim Takamadım Bilgisayarım Her Gün Gitgide Dahada Yavaşlıyor Lütfen Yardım Edin..

Bıktımartık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bir Hdd Aldım Ve sata kablosu Ve Yuva takımı zor olduğu için Bilgisayarcıya Verdim . Fakat bilgisayarcı Taktıktan sonra Şifremide İsteyip Kurulumunu kendisi yaptı.. Ancak Bilgisayarcıya verdiğimden beri Hem hdd Tarafı olsun Hemde Ssd Tarafı olsun Fps Ve donma Sorunlarına Başladı .. Şuanki İki Gün içerisinde Bilgisiyarım Anlamadağım biçimde Mavi ekranlar Vermeye Başladı Sesler çıkarmaya başladı Neyin Yanlış olduğunu çözemedim Ssd Tarafı En ufak Bir Yüklemede %100 Kullanıyor.. Crystaldiskinfoda Hddyi Aldığımda bir sorun yoktu Şuan Hdd Sorun Değilde Hddyi Taktığımdan beri Ssde sorun olduğunu düşünüyorum .. Bilgisayarcı Birşeyi Çok Bariz bir şekilde Hata yapmış Ama neyi Bulamıyorum Lütfen yardım edin..

Gönderdiğim Görsel Ssd

Ekli dosyalar

• Desktop Screenshot 2024.08.19 - 20.09.36.98.png
    Desktop Screenshot 2024.08.19 - 20.09.36.98.png
    194 KB · Görüntüleme: 8
  • Ekran görüntüsü 2024-08-18 161541.png
    Ekran görüntüsü 2024-08-18 161541.png
    54.2 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Bir gün bekleyince ne olacak?

Siz SSD için, varsa kendi yazılımından, ya da Crystaldiskinfo ile SMART-sağlık değerlerine bakarsınız.

SSD için kullanımı birde görev yöneticisi-işlemler sekmesinden bir süre izleyin. Tabi pc minumum programave uygulama çalışırken. Anlık kısa zamanlı yükselişler mi yoksa sürekli mi diye....

Bunun dışında WD için kendiniz kontrol etmeniz gerekecek. Kasayı açıp kablolamayı kontrol edin. Anakartta Bağlantı SATA1 SATA2 SATA3 diye gider. Bazı kartlarda SATA0 ile başlar. Kontrol edin SATA0 ( yoksa) sata1 e takılı olsun.

WD blue nın kendi sitesinde SMART yazılımı var.

KS

Bıktımartık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bir gün bekleyince ne olacak?

Siz SSD için, varsa kendi yazılımından, ya da Crystaldiskinfo ile SMART-sağlık değerlerine bakarsınız.

SSD için kullanımı birde görev yöneticisi-işlemler sekmesinden bir süre izleyin. Tabi pc minumum programave uygulama çalışırken. Anlık kısa zamanlı yükselişler mi yoksa sürekli mi diye....

Bunun dışında WD için kendiniz kontrol etmeniz gerekecek. Kasayı açıp kablolamayı kontrol edin. Anakartta Bağlantı SATA1 SATA2 SATA3 diye gider. Bazı kartlarda SATA0 ile başlar. Kontrol edin SATA0 ( yoksa) sata1 e takılı olsun.

WD blue nın kendi sitesinde SMART yazılımı var.
SSdyi Ben bilgisiyarı Topladığımdan Beri 3 Yıldır Kullanıyorum Hddyi Taktığım Anda Sorun olması Ssdlik bi durum değil Hddlik bi durum Ancak Ssdye zarar veriyor Çok Değişik Bir Sorun Hayatımda Hiç böyle bir sorunla Başkasının karşılaştığını görmedim ..

Ayrıyetten İstediğim Sitede Sata kablosu gelmemişti Bilgisiyarıcya takdırdım İlk taktığı Çakma idi sanırım 3 gün Sonra Değişitirdim Sata kablosunu Yerlerini Gene Aynı sıkıntı var .

Son düzenleme:

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Western Digital Dashboard
şununla bir bakın HDD değerlerine

Nereden aldınız?

Bir de şu var yazılım olarak
Hard Disk Sentinel Professional pro sürümü: Kullanım değerleri SMART değerlerini gösterir

HDD yi çıkarıp tekrar durumu kontrol edeceksiniz gibi duruyor.

Ayrıca sorun başka bir yerde de olabilir....

KS

Bıktımartık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Selam Şuan Biosu resetledikten sonra Bekliyeceğim Demiştim Gerçektende Bir ilerleme var ..

Nslt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Adata SU630 almayın alırsanız windowss kurmayın diye defalarca forumda veya sosyal medya sayfalarında yazıldı çizildi aslında. Kötü bir ürün ve kronik sorunlu artık değişme zamanı gelmiştir.

KS

Bıktımartık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Western Digital Dashboard
şununla bir bakın HDD değerlerine

Nereden aldınız?

Bir de şu var yazılım olarak
Hard Disk Sentinel Professional pro sürümü: Kullanım değerleri SMART değerlerini gösterir

HDD yi çıkarıp tekrar durumu kontrol edeceksiniz gibi duruyor.

Ayrıca sorun başka bir yerde de olabilir....
Hepsiburadadan aldım Şuan ürünü Geri iade etmeye Çalışıyorum Başka forumlarda Bana bu hdd önerilmişti Ancak Benim Görüşüm Bu ürünü almayınız..

Adata SU630 almayın alırsanız windowss kurmayın diye defalarca forumda veya sosyal medya sayfalarında yazıldı çizildi aslında. Kötü bir ürün ve kronik sorunlu artık değişme zamanı gelmiştir.
Ssdlik Bir durum olmadığını Düşünüyorum Hâla ..

Şöyle Bir sorun Var Hangi Programdan Bakarsam Bakayım Hdd Durumu Mükemmel Ve aşırı iyi Ama Oyunlar Olsun Render Olsun Hddyi Taktığımdan Beri hız ortalaması %70 Azaldı Çok Değişik Bir durum..

KS

Bıktımartık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Şu 2. Kısımdaki Ne oluyor Onunla Alakalı Bir Durum Ollabilir mi ?

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-08-18 161729.png
    Ekran görüntüsü 2024-08-18 161729.png
    25.8 KB · Görüntüleme: 8

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Bununla ilgili değil. Bilgisayarcı HDD yi biçimlendirmiş. Tamam bu zaten yapması gereken. D bölümü hdd ye ait.

Siz Hepsiburada dan aldım demişsiniz. Bu hdd ye ait aldığınız satıcıdaki kullanıcı yorumlarına bir göz atın. Ciddi şikayetler olmuş mu..

BAD SECTOR taraması da var ama, sizin sorunla bağlantısı olabilir mi net bir şey söylemek zor.
Bu tatramayı yapmadı iseniz, bir test edin.
Önce Quick-hızlı olanı yaparsınız.

Anakart tam olarak marka ve model nedir?

HD Tune Pro

Son düzenleme:
KS

Bıktımartık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2

Genellikle 5 yıldız Vermişler .

Dediğinizi Yükledim Taramaları Yaptım Sorun Yok gibi Gözüküyor..

Benim Şüphelendiğim Bir konu Daha var Ssdnin Hddnin Yüklerini Alabilir Diye şüpheleniyorum Hdd Çünkü Hep %3 %2 Sularında Dolaşıyor Sata kablosu Yanlış yere takılı Olmasındanda Şüpheleniyorum B450m HDV R4.0 Kullanıyorum

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Sizdeki anakart bilgilendirmesine göre durum şu:
M.2 SSD için herhangi bir paylaşımlı SATA portu belirtilmemiş

• 4 x SATA3 6.0 Gb/sn Konnektörler, RAID (RAID 0,
RAID 1 ve RAID 10), NCQ, AHCI ve Hot Plug desteği

• 1 x Ultra M.2 Soket, M Key tipi 2242/2260/2280'i destekler
M.2 SATA3 6.0 Gb/sn modülü ve M.2 PCI Express modülü
Gen3 x4'e kadar (32 Gb/sn) (Matisse, Picasso, Summit Ridge,
Raven Ridge ve Pinnacle Ridge ile
) veya Gen3 x2'ye (16 Gb/sn) (Gen3 x2 ile) kadar (16 Gb/sn)

SATA3 Connector (SATA3_3)
SATA3 Connector (SATA3_4)
SATA3 Connector (SATA3_1)
SATA3 Connector (SATA3_2)

Bu SATA connectorlerin yerleri yukarıdaki linkte manueli indirip görebilirsiniz.

bence şu HDD yi çıkarıp sadece SSD ile kontrol etmelisiniz

Bir de bu var. Sizin aldığınız mağazadaki tek yorum

Nslt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Kargo ile HDD almıyorum bu yüzden hasarlı darbeli içi meşhul ürünler dolaşıyor.

KS

Bıktımartık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Yanlış bir Kablolama İşlemi Görebiliyor musunuz .?

Hdd'ye Takılı Sata Kablosunun Birini Ekran kartına Takmıştı Bilgisayarcı

Ekli dosyalar

• IMG_20240820_173451.jpg
    IMG_20240820_173451.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20240820_173620.jpg
    IMG_20240820_173620.jpg
    3.3 MB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20240820_173626.jpg
    IMG_20240820_173626.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 8

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar