Wifime yabancılar bağlanıyor

Šãlîh ÃĿtuňéŗ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar arkadaşlar ben asus dsl n16 modemi kullanıyorum fakat play storeden wifi kırma programları ile rahatlıkla wifime bağlanıyorlar şifreyi öğrenmiyorlar program direkmen wifiye şifresiz bağlanıyor wps kapattım gene aynı 1 gün sonra arayüze girdiğimde 15 20 cihaz bağlanmış yardımcı olursanız cok sevinirim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Modem arayüzünden şifreleme protokolü olarak WPA2 veya varsa WPA3 kullandığınızdan emin olun. Daha sonrasında WiFi ayarlarınızdan bu ağı gizle diye bir seçenek olması gerekiyor bunu kullanın ve ağınız cihazlar tarafından görünmez olacaktır. Son olarak cihazınızın ayarlarından LAN ayarlarına girip IP protokollerinden DCHP ayarını devre dışı bırakıp başlangıç ve bitiş IP si girin. Yani örnek olarak modem arayüzünüze 192.168.1.1 ile giriyorsanız il bağlanan cihaz 192.168.1.2 IP adresini alır siz başlangıca bunu yazacaksınız ve evde kaç cihaz kablo veya kablosuz olarak bu modeme bağlanacaksa veya bağlıysa o kadar cihaz kadar ki örnek 5 cihaz kadar sayıyı son IP olarak girin. Örnek olarak 5 cihaz için IP adresinin sonu 192.168.1.6 olur. Bu sayede ağa bir cihaz erişimi sayısı koymuş olursunuz ve ağa bağlanacak her cihaz bu 5 IP adresinden birini manuel olarak el ile girmek zorunda kalır. Ayrıca eğer tüm IP ler cihazlara girilmiş ise ağa erişebilseler bile başka IP kalmadığı için bağlantı kuramazlar.

KS

Šãlîh ÃĿtuňéŗ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Anladım hocam fakat misafir eş dost gelince ben evde olmayımca wifiye kimse erişemicek bu cözüm bir yol ama başka bir yol yokmu bu programları önleyeceğimiz program vs bişey yokmu?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri