Yardım Win-10 Güncelleme Sonrası PC Komple Gitti. Sadece Siyah Ekranda Kalıyor

RoHS

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar selamlar DURUMUM ÇOK AMA ÇOK ACİL

Dün gece pcde ders çalışırken güncellemeleri son kez kontrol edeyim dedim isteğe bağlı kalite güncellemesi vardı bende indir ve yükleye bastım ama öyle kaldı. Gece uyurken pcyi uykuda bırakmıştım sabah uyandığımda ailem fişini çekmişti ama yine de pcyi açtığımda sorun olmadı sorunsuz bir şekilde açtım. Sonra ders çalışmaya devam ettim . 1-2 saat sonra pcyi kapattım güncelleştirmeyi yaptı. Tekrar geldiğimde güç düğmesine bastığımda siyah ekranda kalmaya başladı. Eskiden monitör ışığı mavi oluyordu o bile gelmiyor. Bios falan hiçbir şeye girmiyor. Ramleri söktüm taktım bios pilini tak çıkar yaptım yine hiçbir şey değişmedi ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin. Sınava da az kaldı pcsiz yapamam

Anakart:
Gigabyte ga-h61m-ds2 Rev2.1
ekran kartı: radeon r7 240
işlemci: i3 2120

Ekli dosyalar

• IMG_2867.jpeg
    IMG_2867.jpeg
    38 KB · Görüntüleme: 5
  • IMG_2866.jpeg
    IMG_2866.jpeg
    126.1 KB · Görüntüleme: 4

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
206
Bios pilini söktükten sonra 5 dk. kadar beklediniz mi. Hemen, tak- çıkar,işe yaramıyor pek,çünkü.

Sökülü ikende açama kapama düğmesine 4-5 kere basıp-bırakın. Powerinde fişi çekik olsun.

KS

RoHS

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bios pilini söktükten sonra 5 dk. kadar beklediniz mi. Hemen, tak- çıkar,işe yaramıyor pek,çünkü.

Sökülü ikende açama kapama düğmesine 4-5 kere basıp-bırakın. Powerinde fişi çekik olsun.
dediğin gibi yaptım ama yine değişen bir şey olmadı. Bir güncellemeyle pc nasıl bu hale gelebilir anlayamıyorum.

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Win. update başarılı başarısız, yarıda kesilip sistemi kapatma vb. Bu tür olumsuz etki vermez. En kötü ihtimal onarıma atar buradan restart ta sonsuz döngüye girebilir.
Bazı başarısızlıklarda güncelemeyi geri almaya çalışır.

En kötü ihtimalde sistem çökmesi, siz yinede monitör led işığı, kasa led ışıkları, ve power tuşuna basınca tepkiyi görebilmeliydiniz. BIOS a girebilmeliydiniz.

Bana donanımsal gibi geliyor.

KS

RoHS

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Win. update başarılı başarısız, yarıda kesilip sistemi kapatma vb. Bu tür olumsuz etki vermez. En kötü ihtimal onarıma atar buradan restart ta sonsuz döngüye girebilir.
Bazı başarısızlıklarda güncelemeyi geri almaya çalışır.

En kötü ihtimalde sistem çökmesi, siz yinede monitör led işığı, kasa led ışıkları, ve power tuşuna basınca tepkiyi görebilmeliydiniz. BIOS a girebilmeliydiniz.

Bana donanımsal gibi geliyor.
peki sizce neden güncellemeden sonra böyle bi patlak verdi hocam? kapatmamla açmam 1 saat bile sürmedi bana da saçma geliyor. ne biosa girebildim ne de başka bir şeye. Bence sorun anakartta

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri