Soru Win 11 Güncelleme Sorunu!

oguzhantuvanc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba,

Bilgisayarda herhangi bir sorunum yokken ne zaman format atsam bu arkadaş bilgisayarı aldığımdan günden beri sürekli burada yerini koruyor.

İnternette bazı kaynaklar sadece bu güncellemenin ortadan kaldırılması için önderilerde bulunuyor. Fakat bu önerilerin tamamı bu sefer bir işe yaramadı.

Bu güncelleme sorununu ortadan kaldırmak ve problemi kaynağından çözebilmem için önerilerinizi bekliyor olacağım.

1722371114306.png

kcrasco

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
79
o güncellemeyi gizle ya da devre dışı bırak seçeneği çıkmalı normalde.

laptop almak isteyen adam

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
25
Arkadaşlar merhaba,

Bilgisayarda herhangi bir sorunum yokken ne zaman format atsam bu arkadaş bilgisayarı aldığımdan günden beri sürekli burada yerini koruyor.

İnternette bazı kaynaklar sadece bu güncellemenin ortadan kaldırılması için önderilerde bulunuyor. Fakat bu önerilerin tamamı bu sefer bir işe yaramadı.

Bu güncelleme sorununu ortadan kaldırmak ve problemi kaynağından çözebilmem için önerilerinizi bekliyor olacağım.

Ekli dosyayı görüntüle 36872
yükleme hatasını google da aratırsan mutlaka bir yazı çıkar

https://answers.microsoft.com/en-us...80070103/1ef5ece0-9ca1-4db9-b39c-319470415ded burda 157 replylik bir yazı var

KS

oguzhantuvanc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
o güncellemeyi gizle ya da devre dışı bırak seçeneği çıkmalı normalde.
Valla hiç öyle bir seçenekle karşılaşmadım takribi 1,5 - 2 senedir her format atmaya karşıma çıkıyor.

yükleme hatasını google da aratırsan mutlaka bir yazı çıkar

https://answers.microsoft.com/en-us...80070103/1ef5ece0-9ca1-4db9-b39c-319470415ded burda 157 replylik bir yazı var
Dediğim gibi internette bulunan hiç bir yazı kaynak bu sefer maalesef bir işe yaramıyor.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
25
Valla hiç öyle bir seçenekle karşılaşmadım takribi 1,5 - 2 senedir her format atmaya karşıma çıkıyor.
formatı nasıl atıyorsun windwosun içinden yapma gir microsofta usb diske windwos u kurdur 8gb disk gerek sonra biostan boot seçeneğini usb yap windwos kurulumu gelicek karşına ordan devam et sonra kurmanı istediğin diski seçmeni söylicek orada windwos diskine format at tekrar ona kursun 10 dakikanı alır bütün işlem direk 0 windows gelir hiçbir sürücü vs olmadan

winwdos çok sorunlı bir sistem sen ayarlardan bu pc yi resetle falan dersen windwosu resetlemez pc içindeki sorunlu windwosu tekrar getirir ayrıca 1 saat sürer

bu işlemi yaparkende sorun yaşayabilrsin diski falan görmez ya da o diske kurdurmaz yanında ekstra bi laptop falan olsun bazen driver kurman gerek

ama windwosu ayarlardan sıfırlıyosan o windwos sıfırlanmaz onu bil yani

kcrasco

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
79
hp nin kendi uygulaması var driver vs otomatik arıyor. onunla denediniz mi hiç ?
laptop modeli neydi hp nin. direkt siteden o driverı arayıp manuel yüklemeyi denediniz mi

KS

oguzhantuvanc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bilgisayar laptop değil masaüstü.

Şunu da belirtmek isterim, ben bilgisayar üzerinde ciddi bir hakimiyete ve bilgiye sahibim ama her insan evladı gibi benim de bilmediğim şeyler olabiliyor.

Mevcut durum USB driver gibi dursada konu onunla pek alakalı değil zira var olan bir sürücüyü güncellemeye çalışıyor. Lakin bu sürücüye ben ulaşamadığım için maalesef maldırıp Windows'un kurulum yapmasını sağlayamıyorum.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
25
Bilgisayar laptop değil masaüstü.

Şunu da belirtmek isterim, ben bilgisayar üzerinde ciddi bir hakimiyete ve bilgiye sahibim ama her insan evladı gibi benim de bilmediğim şeyler olabiliyor.

Mevcut durum USB driver gibi dursada konu onunla pek alakalı değil zira var olan bir sürücüyü güncellemeye çalışıyor. Lakin bu sürücüye ben ulaşamadığım için maalesef maldırıp Windows'un kurulum yapmasını sağlayamıyorum.
işte bunlar hep sıfırlanmayan windwostan oluyor dedğim şekilde yaparsanız fresh bi windwosunuz olur ekstra yazılıma falan gerek yok

buradan https://www.microsoft.com/software-download/windows11 windwosun kendi yazılımını indirdin windwosu diske kuruyor sonra dediğim işlemler zaten

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
227
Microsoft answer de bu güncelleme ile ilgili hatanın:
''Bu HP laserjet usb sürücüsüdür.
HP yazıcısı olmayan bilgisayarlara HP yazıcı sürücüleri ve HP Print Smart uygulaması yüklendiğinde oluşan bir hata var.''

Şeklinde açıklama vermiş aynı sorunla karşılaşanlardan biri.

Burada ikinci sayfada, en altta da biri şunları kullanarak çözebildim demiş. Belki işe yarar.

KS

oguzhantuvanc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sorunu geçici olarak Microsoft'un güncelleme aracıyla çözdüm. Güncellemeyi bu araçla devre dışı buraktım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri