Win10 Kurarak Lisanslı Win11 I Windows.old Yaptım. Şimdi Win11 Kurulmuyor.

hydrogenman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
merhaba.
dizüstünde gömülü lisanslı win11 var.
ben kullandığım programlar sorun çıkartmasın diye win10 kurdum.
win11 işletim sistemi windows.old klasöründe duruyo.
ssd yi formatlamadım. firmanın orjinal recovery bölgesi falan aynen duruyo.
şimdi win10 dan vazgeçtim.
kendi orjinal win11 işletim sistemini kullanmak istiyorum.
şimdi lisanslı gömülü win11e geçiş yapamıyorum.
açılışta win11 li bi başlangıç yakalayamıyorum.
sanırım çözümü yok galiba.
ssd yi başka bilgisayara bağlayıp win10 a ait windows ve diğer tüm klasörleri silsem, windows.old ismini windows şeklinde değiştirsem bi sonuca ulaşır mıyım acaba?
bi fikri olan var mı?

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
''ssd yi başka bilgisayara bağlayıp win10 a ait windows ve diğer tüm klasörleri silsem, windows.old ismini windows şeklinde değiştirsem bi sonuca ulaşır mıyım acaba?''
Bunu yapmayın.

Dizüstünün recovery bölgesi yerinde duruyor demişsiniz. Klılavuza bakabildiniz mi dizüstünün. Recovery Win11 tekrar kurulum şeklinde bir anlatımın, bilgi vb olması lazım.

KS

hydrogenman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
dizüstünün kıla
''ssd yi başka bilgisayara bağlayıp win10 a ait windows ve diğer tüm klasörleri silsem, windows.old ismini windows şeklinde değiştirsem bi sonuca ulaşır mıyım acaba?''
Bunu yapmayın.

Dizüstünün recovery bölgesi yerinde duruyor demişsiniz. Klılavuza bakabildiniz mi dizüstünün. Recovery Win11 tekrar kurulum şeklinde bir anlatımın, bilgi vb olması lazım.
dizüstünün kılavuzu demekle neyi kastettiniz? onu anlamadım. marka modelin manual pdf dosyası mı?
dosya bu ama içinde ne aramam gerekiyor?

giriş tamamen win10 ile alakalı.
win11 ile ilgili herşey win10 tarafından windows.old klasörüne paketlendi ve bu paket içine giremiyor sanırım.

Ekli dosyalar

• 1000033782.jpg
    1000033782.jpg
    111.2 KB · Görüntüleme: 6
  • 1000033783.jpg
    1000033783.jpg
    113.7 KB · Görüntüleme: 5
  • 1000033784.jpg
    1000033784.jpg
    160.5 KB · Görüntüleme: 6
  • 1000033785.jpg
    1000033785.jpg
    178.7 KB · Görüntüleme: 5
  • 1000033786.jpg
    1000033786.jpg
    240.1 KB · Görüntüleme: 5
  • 1000033787.jpg
    1000033787.jpg
    95.5 KB · Görüntüleme: 5
  • 1000033788.jpg
    1000033788.jpg
    177 KB · Görüntüleme: 5

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Şimdi bu mavi sayfalar, gelişmiş seçenekler sayfası ve diğerleri son yüklediğiniz win10 a ait. Bunlardan win11 e dönmek mümkün görülmüyor malesef.

Önce şu videoyu bir inceleyin:

---------------------------------------------------------------------------------

Kullanım kılavuzu, attığınız pdf link dosyasında; 74. sayfa, 8. Madde ana konusu
Birkaç yöntem sıralamışlar. Bunlardan sadece
Recovering using HP Recovery media yöntemi ile lisansı kaybetmeden Win11 e geri dönülebilecek ....
Bunun için HP resmi sitesinden recovery medyası (yani win11 ) indirip usb ye kaydedilecek..

HP Cloud Recovery Download Tool bu araç ile HP bulut database den win 11 indirilebilecek

HP Bulut Kurtarma Aracını indirin ve yükleyin şeklindeki açıklamada bu araç indirme linki mevcut

Windows 11 ve 10'da HP Bulut Kurtarma Aracını Kullanma
Bu sayfada : Ayrıca bir video da eklemişler. chrome sağ tık Türkçe ye çevir şeklinde bakmanız gerekecek.

ÖzelleştirmelerHP Cloud RecoveryWindows Sıfırlama
İşletim sistemiHP'nin yüklediği orijinal işletim sistemini geri yükler.

Kullanım kılavuzundaki bilgilere göre gidersek bu şekilde anlatılmış.
Başka daha basit bir yöntemi olabilir mi malesef bilemiyorum.

KS

hydrogenman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şimdi bu mavi sayfalar, gelişmiş seçenekler sayfası ve diğerleri son yüklediğiniz win10 a ait. Bunlardan win11 e dönmek mümkün görülmüyor malesef.

Önce şu videoyu bir inceleyin:

---------------------------------------------------------------------------------

Kullanım kılavuzu, attığınız pdf link dosyasında; 74. sayfa, 8. Madde ana konusu
Birkaç yöntem sıralamışlar. Bunlardan sadece
Recovering using HP Recovery media yöntemi ile lisansı kaybetmeden Win11 e geri dönülebilecek ....
Bunun için HP resmi sitesinden recovery medyası (yani win11 ) indirip usb ye kaydedilecek..

HP Cloud Recovery Download Tool bu araç ile HP bulut database den win 11 indirilebilecek

HP Bulut Kurtarma Aracını indirin ve yükleyin şeklindeki açıklamada bu araç indirme linki mevcut

Windows 11 ve 10'da HP Bulut Kurtarma Aracını Kullanma
Bu sayfada : Ayrıca bir video da eklemişler. chrome sağ tık Türkçe ye çevir şeklinde bakmanız gerekecek.

ÖzelleştirmelerHP Cloud RecoveryWindows Sıfırlama
İşletim sistemiHP'nin yüklediği orijinal işletim sistemini geri yükler.

Kullanım kılavuzundaki bilgilere göre gidersek bu şekilde anlatılmış.
Başka daha basit bir yöntemi olabilir mi malesef bilemiyorum.
ilginiz için teşekkür ederim. uygun bi zamanda video izledikten sonra bunları da deneyeceğim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri