Öneri Win10 Pro Key Vs Çakma Key

maliern

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Windows 10 pro kullanmayı düşünüyorum orjinal key ile nette satılan 20 tl lik key farkı tam olarak nedir orjinale o kadar para vermeye değer mi ?

emretasar02

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Key alacaksan OEM versiyonu almaya dikkat et.

emretasar02

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Hocam biraz daha açar mısın oem kısmını nedir avantajı vs daha bilinçli bilgilenmek adına
OEM anakarta kalıcı bir key verir format attığında gitmez ve sana kurulum esnasında key sormaz.
Retail tekrar kullanılabilir bir keydir ancak her format sornası tekrardan aktif etmen gerekir ve kurulumlarda tekrar sorar.
Birde Volume key var şirketlerin toplu bir şekilde sahip olduları keyler bunlar format sonrası gider ve tekrar kullanamazsın yani tek kullanımlıktır.

KS

maliern

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
OEM anakarta kalıcı bir key verir format attığında gitmez ve sana kurulum esnasında key sormaz.
Retail tekrar kullanılabilir bir keydir ancak her format sornası tekrardan aktif etmen gerekir ve kurulumlarda tekrar sorar.
Birde Volume key var şirketlerin toplu bir şekilde sahip olduları keyler bunlar format sonrası gider ve tekrar kullanamazsın yani tek kullanımlıktır.
Benim için çok özel bilgi çok teşekkürler hocam oem kısmına dikkat edicem 👍

SuçaSürüklenenKatip

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
OEM key satın alabilirsin fakat kasanda upgrade yaparsan çalışmaz benim başıma geldi. M2 ssd takmıştım OEM keyim çalışmadı. Yeniden key satın almak zorunda kaldım bilgin olsun.

emretasar02

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
OEM key satın alabilirsin fakat kasanda upgrade yaparsan çalışmaz benim başıma geldi. M2 ssd takmıştım OEM keyim çalışmadı. Yeniden key satın almak zorunda kaldım bilgin olsun.
Hocam upgrade olmaz diye biliyorum bir yanlışlık olmasın sadece anakart değiştiğinde key gider diye bilmekteyim.

Hocam upgrade olmaz diye biliyorum bir yanlışlık olmasın sadece anakart değiştiğinde key gider diye bilmekteyim.
Kaldı ki eski anakartımda ssd değiştirdiğimde keyi aktif olarak kullanabilmekteydim.

SuçaSürüklenenKatip

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26

Kaldı ki eski anakartımda ssd değiştirdiğimde keyi aktif olarak kullanabilmekteydim.
Bu olay 6 gün öncesinde problem oldu, güncel diye yazmak istedim hocam. OEM keyin sıkıntısını bu şekilde yaşadım :)

emretasar02

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Nasıl kontrol edebiliriz

O konuda bir şey diyemeyeceğim hocam OEM diye satılıyordu. OEM key satan güvenilebilir bir site var mı hocam? Var ise özelden atmanız mümkün mü?
Bu konuda eminliğim yok ancak yakın zamanda alacağım uygun bir site var oradan deneyeceğim. Ama şunu not düşeyim site güvenilir mi bilmiyorum o yüzden rahat bir şekilde link paylaşamıyorum.

SuçaSürüklenenKatip

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26

Bu konuda eminliğim yok ancak yakın zamanda alacağım uygun bir site var oradan deneyeceğim. Ama şunu not düşeyim site güvenilir mi bilmiyorum o yüzden rahat bir şekilde link paylaşamıyorum.
Teşekkür ederim hocam sağ olun alacağım bir tane daha...

Yusufms

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
O konuda bir şey diyemeyeceğim hocam OEM diye satılıyordu. OEM key satan güvenilebilir bir site var mı hocam? Var ise özelden atmanız mümkün mü?
sağlam lisanstan aldım. ama oem almadım dijital aldım ileride anakartı upgrade yapacağım için. 10 dk içinde kodu verdiler şu ana kadar sorunsuz kullanıyorum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri