Win8.1 Format Win7

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

seyhmusaykut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Win 8.1 olan bilgisayarıma format atarken Usb nin çıkarma anı geldiğinde usb yi çektim. O ara elektrik gitti dosya taraması yaptı ama açılmadı nasıl düzeltebilirim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Windows format işlemini tamamlayamamış USB bellek ile Windows onarma başlatıp başlangıç onarma yapabilirsiniz ama uğraşmaya değmeyebilir yani işlem başarılı olmayabilir. Bence direkt format işlemini tekrar başladın.

KS

seyhmusaykut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
ugur.gozaydin' Alıntı:
Windows format işlemini tamamlayamamış USB bellek ile Windows onarma başlatıp başlangıç onarma yapabilirsiniz ama uğraşmaya değmeyebilir yani işlem başarılı olmayabilir. Bence direkt format işlemini tekrar başladın.
Hocam denedim ama olmadı. Öncekinden kalma error verip duruyor. her seferinden yeniden başlatıyor.

KS

seyhmusaykut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
ugur.gozaydin' Alıntı:
Format aşamasında hata vermemesi gerekir onarmada hata alıyorsanız o normal sayılır.
Hata verdi şuan kendini topladı ve normal sekilde açıldı.  Setup is starting de dönüp duruyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Hayır bir sn. ben olayı anlamadım siz sıfırdan format atmayı tekrar başlattınız mı? Evet ise cevap ve format işlemi bitimine yakın bu hatayı alıyorsanız ya USB bellekteki Windows ta bir sorun var yada sorun UEFI veya Legacy arayüzüne bağlı olabilir. BIOS a girip BOOT sekmesinden Advanced adı altında SATA ayarınızı kontrol edin ACHI ise sorun yok ama birde ACHI değil ATA veya seçeneklerde ne varsa 2. protokol ile deneyin.

KS

seyhmusaykut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
ugur.gozaydin' Alıntı:
Hayır bir sn. ben olayı anlamadım siz sıfırdan format atmayı tekrar başlattınız mı? Evet ise cevap ve format işlemi bitimine yakın bu hatayı alıyorsanız ya USB bellekteki Windows ta bir sorun var yada sorun UEFI veya Legacy arayüzüne bağlı olabilir. BIOS a girip BOOT sekmesinden Advanced adı altında SATA ayarınızı kontrol edin ACHI ise sorun yok ama birde ACHI değil ATA veya seçeneklerde ne varsa 2. protokol ile deneyin.
Dediğiniz sekilde düzelttim Hocam. Tek Win7 Türkçe System Langues alanını türkçe yapmam gerekiyor. Onun dışında her şey tamam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri