Windows 10 Başlat Menüsü Rengi Sorunu

Efe Okcu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamın aleyküm herkese benim bir sorunum var ne yaptıysam çözemedim. Bi el atarsanız sevinirim. Ben bugün Lenovo İdeapad 310 aldım. Windows 10 Pro işletim sistemi yükledim ve güncelledim fakat sebebini bulamadığım bir sorunla karşı karşıyayım. Başlat menüsünü açtığımda sistem rengi dışında bir renk alıyor, listeyi aşağıda indirdikçe renk koyulaşıp fontlar bozuluyor sizce nedendir?

2n7nGE.png

Nvidia Geforce 920MX ekran kartına sahibim güncel driver var.
İntel HD Graphics 520 Güncel sürüme sahip.
Windows 10 1607 14393.447 sürüme sahibim.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314
Böyle bir sorun ile daha önceden karşılaşmıştım. Windows orjinal değildi crack yüklenmişti sisteme crackdan dolayı yapıyordu. Windows gerçek orjinal değilse ve crack kullanıldıysa değiştirmeni tavsiye ederim..

Bir de Başlat - Ayarlar - Kişiselleştirme - Renkler - "Arka planımdan otomatik renk seç" seçeneğini kapatıp kendin bir renk değiştirir misin ? O zaman düzelmesi gerekiyor..

KS

Efe Okcu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
OceanLaB' Alıntı:
Böyle bir sorun ile daha önceden karşılaşmıştım. Windows orjinal değildi crack yüklenmişti sisteme crackdan dolayı yapıyordu. Windows gerçek orjinal değilse ve crack kullanıldıysa değiştirmeni tavsiye ederim..

Bir de Başlat - Ayarlar - Kişiselleştirme - Renkler - "Arka planımdan otomatik renk seç" seçeneğini kapatıp kendin bir renk değiştirir misin ? O zaman düzelmesi gerekiyor..

2. seçeneği denedim olmuyor aynı şey oluyor. Peki en sağlam şekilde nasıl lisanslayabilirim? Satın almayı şimdilik düşünmüyorum.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314
Valla işin içerisine crack girdiği için bir program veya öneri yapamıyoruz. Ancak ufak bir araştırma ile bulabilirsiniz internetten..

KS

Efe Okcu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
OceanLaB' Alıntı:
Valla işin içerisine crack girdiği için bir program veya öneri yapamıyoruz. Ancak ufak bir araştırma ile bulabilirsiniz internetten..

İnternetten programsız bir yol denedim ama gene aynı sorunla karşı karşıyayım. Sanırsam sıfırlama işlemi ile düzelebilir. Çok teşekkür ederim :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri