Windows 10 Hızlı Format

merakli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Windows 10 format atacağım. Youtube'da bir videoda yeni bir sürücü oluşturup, o sürücüye Windows 10 dosyalarını atarak format atıldığını gördüm. Bu sayede Format daha çabuk biter mi ve UEFI olarak nasıl çekilir?

E

expert

Guest
 buradan aracı indirip gerekli dosyaları indirdikten sonra yükseltme yapar direk 10 na geçersiniz

merakli' Alıntı:
Windows 10 format atacağım. Youtube'da bir videoda yeni bir sürücü oluşturup, o sürücüye Windows 10 dosyalarını atarak format atıldığını gördüm. Bu sayede Format daha çabuk biter mi ve UEFI olarak nasıl çekilir?

KS

merakli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
system3276' Alıntı:
 buradan aracı indirip gerekli dosyaları indirdikten sonra yükseltme yapar direk 10 na geçersiniz

merakli' Alıntı:

Benimki zaten Windows 10. Format çekeceğim ben.

E

expert

Guest
merakli' Alıntı:
system3276' Alıntı:

Benimki zaten Windows 10. Format çekeceğim ben.

burada ki siteye geçiş yapıp gerekli talimatları izlediğiniz takdirde işleminiz gerçekleşecektir.

KS

merakli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
E

expert

Guest
güzel bir yöntemmiş
biosda ssd kullanıyorsanız achı modunu aktif etmelisiniz harddisk kullanıyorsanız uefi yapınız
evet okuma hızı daha yüksek olduğundan fark yapar fakat sistem özelliklerinizde bunun yanında etki eder:)

KS

merakli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
system3276' Alıntı:
güzel bir yöntemmiş
biosda ssd kullanıyorsanız achı modunu aktif etmelisiniz harddisk kullanıyorsanız uefi yapınız
evet okuma hızı daha yüksek olduğundan fark yapar fakat sistem özelliklerinizde bunun yanında etki eder:)

Bu yöntem ile UEFI nasıl yapacağım?

E

expert

Guest
anakartın bios ayarlarına girmen gerek pc başlarken esc-del-f11 gibi seçenekler çıkar biosa girmek için geneli del ile girer biosa girip
gerekli ayarı yapabilirsiniz anakart modelini bilmediğim için genel tanım yaptım modeli söylerseniz yardımcı olurum yine

KS

merakli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
system3276' Alıntı:
anakartın bios ayarlarına girmen gerek pc başlarken  esc-del-f11 gibi seçenekler çıkar biosa girmek için geneli del ile girer biosa girip
gerekli ayarı yapabilirsiniz anakart modelini bilmediğim için genel tanım yaptım modeli söylerseniz yardımcı olurum yine

Bilgisayarın UEFI fakat UEFI format için ayrıca bir şey yapmalı mıyım?

E

expert

Guest
yok direk formata geçiniz işlemleri düzgün takip ederseniz sıkıntı olmaz
yedek varsa masaüstün de alınız aksi takdirde hepsi silinecek

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri