Windows 10; Klasörde donma, kasma sorunu

apbreloaded34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba,
Windows 10'da 3 aydan fazla bir süredir bu hatayı alıyorum. Windows 10 2004 sürümü mevcut ve tüm bileşen yazılımları güncel.​
Sorunlar şu şekilde;​
- Herhangi bir windows klasöründe Sağ tık > Yeni Klasör Oluştur'a tıkladığımda 10 saniyelik klasörde duraksama oluşuyor.​
- Klasörden, klasöre veya klasörden uygulamaya sürükle bırak yaparken klasörde 10-15 saniyelik duraksama oluşuyor.​
- Masaüstü > Geri Dönüşüm Kutusu > Geri dönüşüm kutusunu boşalt'a tıkladığımda 15 saniye sonra "emin misiniz" pop-up'u geliyor.​
- Yeni klasör oluşturduğum zaman, oluşturduğum klasör içeriğine F5(Yenile) yapmadığım takdirde, oluşturmuş olduğum klasör gözükmüyor. Keza bir klasör içinde ki dosyayı sildiğim zaman da F5 yapmadan o sildiğim dosya, klasörden kaybolmuyor.​
- Geri Dönüşüm Kutusu doluyken, masaüstü simgesinde boş gösteriyor, ancak fareyi Geri Dönüşüme sürüklediğim zaman Geri Dönüşüm Kutusu simgesi değişiyor.​
Sorunlarım bu şekilde, sistem özelliklerim güncel ve yüksek performans sayılabilecek 2018 üretimi bir laptop. Donanımlar güncel ve 8gb ram mevcut. Bilgisayarda ram tüketen farklı bir uygulama bulunmuyor. ​
Desteklerinizi bekliyorum, şimdiden ayırdığınız vakit için teşekkür ederim. Gerçekten bu sorunlar benim için çok önemli, desteğiniz için var olun.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Windows 10 2004 sürümü genel olarak biraz hatalı çalışan bir sürüm. Her sistem bileşeni ile tam uyum içinde çalışmıyor henüz. Yeni bir yama yayınlanana kadar 2004 sürümünü kurmamanızı öneririm. Yabancı forumlar dahil bu sürüm ile pek çok farklı sorunlar yaşayan kullanıcı bulabilirsiniz. Microsoft desteğe bir konu açın bir Microsoft yetkilisi sorunuzu cevaplayacaktır. Link: https://answers.microsoft.com/tr-tr

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri