Windows 10 mavi ekran hatası

Kibar056

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese merhaba bilgisayarım da 1/3 hafta aralığında değişmek üzere mavi ekran hataları alıyorum. Minidump dosyasına bakabilir misiniz? Ayrıyetten hataları aldığım sırada olay günlüğünde kernel-power 41    63 hataları mevcut yardımcı olur musunuz?
minidump dosyası bu linktedir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
İlk başta 3 şeyi denemenizi istiyorum.

1 :   yazılımını indirip Windows'u güvenli mod ile başlatın ve bu yazılım ile ekran kartı sürücünüzü silin. Daha sonra sistem normal başlayınca Windows Güncellemelerini durdurun ki ekran kartı sürücünüzü kendisi indirmeye kalkmasın. Siz manuel olarak sürücüyü indirip kurun ve sistemi yeniden başlatıp sorunu kontrol edin.

2 : Yukarıdaki aynı yazılımı kullanarak aynı işlemleri bu seferde ses kartı sürücünüz için yapacaksınız.

3 : Eğer bunlar çözüme ulaştırmaz ise sizi bu yazılım   ile RAM testi yapın.

KS

Kibar056

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cevapladığınız için teşekkür ederim 1. ve 3. seçeneği yaptım memtesti 1 ay önce yapmıştım 1. seçeneği dün yaptım bugün 2. seçeneği de yapacağım inşallah işe yarar.
Bİrde bnm windowsu vatan bilgisayarda deneme olarak kurmuşlardı ben sonradan etkinleştirdim ve pc yi ilk aldığımdada mavi ekranla başlamıştı acaba windowsu yanlışmı kurdular sebep bu olabilir mi?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Olabilir. Aldığınız hatayı inceledim donanımsal yada yazılım odaklı olabilen bir sorun kendisi. Birde bellekleri XMP/DOCP profili kapalı deneyin. Stok frekansta aynı hatayı alacak mısınız bakın.

KS

Kibar056

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
XMP/DOCP açık bu yaptiriyorsa ramlerin frenkansini manuel mi arttirmam gerekir?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri