Windows 10 Orjinal İle Crack Farkı Nedir?

Carl Johnson

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar.

Windows 10 orjinal key ile kurulduğunda crack ile aktif edilene nazaran bir performans farkı olur mu? Bir farkı var mı?

Moderatörün son düzenlenenleri:

UreX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
Öncelikle kendim çocukluğumdan beri durumumuz iyi olmadığından yaklaşık 7 - 8 yıldır Korsan Windows kullanmaktayım. Bu iyi birşey gibi değil, şansım hep yaver gitti ve başıma bir sorun gelmedi fakat insanımız bazı konular da çok cahil kalabiliyor, "Paramı neden çöpe atayım crackli kullanırım farkı yok ki zaten" gibi bir kafa.. Bu çok yanlış, aşağıda maddeler halinde bildiklerimi yazacak olursam;

- Orjinal yazılım da Sürekli güncellenir yazılım, Olası açıklar ve sorunlar halledilir sürekli, Birçok tehlikeli açık ve yazılım hatası düzeltilir her güncelleme de.

- Orjinal yazılım kullanmak Sistem performansını arttıracaktır, performans kaybına sorun açan yazılım hataları ve sorunlar güncel windows'da olmaz. Olduğu anda güncelleme ile giderilir böyle bir sorun.

- Orijinal ürün kullanmak arkasında çalışan onlarca insana emeğinin karşılığını vermektir. Saatlerce çalıştığınız kafa yorduğunuz şeyi birisi para vermeden kullanıyor ne düşünürdünüz?

Şimdi para biriktiriyorum, 1 Ay sonrasında Orjinal yazılım kullanmaya başlıyacağım bu arada güvenlik konusuna da değinicek olursam;

- Crack'li kullandığınız Windows'lar da Windows Defender ve SmartScreen çalışmaz. Çalışır gibi gözüktüğüne bakmayın pek de işe yaramaz, ayrıca bu durum aklıma " Crackli AntiVirüs kullanıp beni koru diye beklemesi durumunu" getirdi aklıma :D

Uzun lafın kısası Orjinal yazılım kullanın, Korsan'ı tavsiye etmiyoruz. (Alıntı)

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,959
Crack kullanmanın en başlı sorunu yüksek HDD, RAM ve Ağ kullanımıdır. Bunu şu an orijinal, daha eskilerde crack kullanan birisi olarak söylüyorum.
Orijinal kullandığınız zaman sisteminiz daha stabil çalışır. Bazı cracklerde mining işlemi bile yapıldığı görülür. Ki zaten piyasada çok uyguna satılan ürün anahtarları bulunuyor, anlayacağınız değmez.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri