Çözüldü Windows 11 Denetim Masası Açılmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mertcan39

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce windows 11 e güncelleme geldi o zamandan beri denetim masası hiçbir hata vermeden açılmıyor. tıklıyorum hata vermeden hiçbir şey olmuyor. sfc scannow gibi komutları çalıştırdım fakat çözüm bulamadım. bu sorunu bilen var mı aramızda :)

Drales

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Aynı sorunu bende yaşıyorum sanırım güncellemeden dolayı, denetim masasına girmek istediğinde Windows+R "control" yazıp girebilirsin ben öyle kullanıyom mecbur

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
İnternette Regedit üzerinden birkaç ayar ile çözüm önerilmiş. Aşağıya işlemi paylaşıyorum deneyebilirsiniz.

1 : Regedit aracını Başlata veya Windows Tuşu + R ile açılan pencereye "Regedit" yazıp çalıştırın.
2 : Computer\HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell bu konuma gidin.
3 : Yukarıdaki konumda Shell klasörü altındaki BagMRU ve Bags klasörlerini silip sistemi yeniden başlatın.

NOT : İşlem Windows üzerinde başka sorunlara yol açabilir, sorumluluk size aittir. İşlemi uygulamadan önce Sistem Geri Yükleme Noktası oluşturabilirsiniz.

Alternatif olarak masaüstüne bir klasör oluşturun. Daha sonra klasör adını Everything.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} bu şekilde yazıp (Kopyala/Yapıştır yapmak daha rahar olacaktır) ENTER 'a basın. Bu oluşan bölüm Denetim Masası içindeki her ayarı içeren bir yerdir.

KS

Mertcan39

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
İnternette Regedit üzerinden birkaç ayar ile çözüm önerilmiş. Aşağıya işlemi paylaşıyorum deneyebilirsiniz.

1 : Regedit aracını Başlata veya Windows Tuşu + R ile açılan pencereye "Regedit" yazıp çalıştırın.
2 : Computer\HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell bu konuma gidin.
3 : Yukarıdaki konumda Shell klasörü altındaki BagMRU ve Bags klasörlerini silip sistemi yeniden başlatın.

NOT : İşlem Windows üzerinde başka sorunlara yol açabilir, sorumluluk size aittir. İşlemi uygulamadan önce Sistem Geri Yükleme Noktası oluşturabilirsiniz.

Alternatif olarak masaüstüne bir klasör oluşturun. Daha sonra klasör adını Everything.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} bu şekilde yazıp (Kopyala/Yapıştır yapmak daha rahar olacaktır) ENTER 'a basın. Bu oluşan bölüm Denetim Masası içindeki her ayarı içeren bir yerdir.
Merhaba yanıtınız için teşekkür ederim. en son çözüm bulamayınca format atmak zorunda kaldım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri