Windows 11 E Geçmelimiyim

oylesinebirikrdsm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
suanda windows 10 kullanıyorum 11 i tavsiye edenler var kullanan kişiler sorun fln varsa soyliyebilirmi acaba?

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
85
suanda windows 10 kullanıyorum 11 i tavsiye edenler var kullanan kişiler sorun fln varsa soyliyebilirmi acaba?
Hocam biraz sistem bileşenleriyle ilgili. Eğer kısmen eski bir sisteminiz varsa oyunlarda performans düşüşüne sebep olabilir 11'e geçiş. Bununla ilgili resmi bir yazı yok ama kullanıcı deneyimleri bunu gösteriyor. Sistem bileşenleriniz nedir?

KS

oylesinebirikrdsm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Hocam biraz sistem bileşenleriyle ilgili. Eğer kısmen eski bir sisteminiz varsa oyunlarda performans düşüşüne sebep olabilir 11'e geçiş. Bununla ilgili resmi bir yazı yok ama kullanıcı deneyimleri bunu gösteriyor. Sistem bileşenleriniz nedir?
RX6700
5 5600x

KS

oylesinebirikrdsm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Çok arada. İşlemciniz uygun ama 16 gb ram artık windows 11'de çok yetmemeye başladı. Eğer ram'iniz 16+ değilse ciddi bir performans kaybı yaşayabilirsiniz. Şu an eğer stabil çalışıyorsa 11'e geçmek için sebebiniz yok.
16 kullanıyorum yakında yukseltıcem win 10 dan sıkıldım daha dogrusu acık konusım herhangıbı bir sorun yoksa win11 de gecmek isterim

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
85
16 kullanıyorum yakında yukseltıcem win 10 dan sıkıldım daha dogrusu acık konusım herhangıbı bir sorun yoksa win11 de gecmek isterim
Görsellik için geçmek isteyen çok kişi oluyor elbette sizin tercihiniz. Ama windows 11'de 10'a göre çok daha fazla hizmet çalışıyor arka planda. Bu da performansa etki ediyor. Tabi yine bazı hizmetleri kapatabilirsiniz uğraşırsanız mümkün. Bunun dışında performans/görsellik dengesini siz belirleyin. Ben biraz performans kaybı yaşasam sorun değil, "bi değişiklik olsun bıktık ya" diyorsanız 11'e geçilebilir. :D

Emree

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
22
bende 16 ram ddr4 rtx 3060 var geçtim performans çok kötü oldu win 11 ramin yarısını alıyor diğer yarısınıda oyun pc çöküyor sonra eğer ramin 32 değilse geçme.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri