Windows 11 Kurmak Mantıklı Mı?

mami0715

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Merhabalar,

8 gb ram - intel i5 6200u işlemci var. Sizce windows11 kurmak mantıklı mıdır?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Midplus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
Ben çok büyük sıkıntı yaşadım 2 ay önce oyunlarda w tuşu birden basmayı durduruyordu ilkten klavyeden sandım windows 10 a döndüm sorun yok bence hiç yoktan 6 8 ay daha beklenmeli

sercann0011

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
136
win 10 dan devam ediyorum sistemim yeterli olduğu halde iyice tamam olana akadar 11 önermem

Punisher_34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Win 11 geçen sene Eylül ya da Ekim’de çıkmıştı sanırım. Bu sene 11’in çıkış tarihinde büyük güncelleme gelecekmiş.
Bi kaç yenilik gelecek ve hatalar düzeltilecek. Belki o güncellemeden sonra düzgün çalışıyorsa geçilebilir.

PoizDev!

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
84
8 gb ram - intel i5 6200u işlemci var. Sizce windows11 kurmak mantıklı mıdır?
Şahsen win11 kullanıyorum. Aşırı tatlı bir işletim sistemi. Hem win10'dan daha hızlı kesinlikle. Açılış hızı bile neredeyse ikiye katlandı. Onun dışında daha... Nasıl desem, fresh bir arayüzü var. Sade ve bu çok hoşuma gidiyor. Bence son bir yedekleme alıp win11'e geçebilirsiniz.

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Selamlar,
Şirket bilgisayarımda windows 10 vardı ve Haziran ayı itibariyle windows 11'e sıfırdan kurulum yapıldı. Win10'a göre daha performanslı. Örneğin office ve şirket içi uygulamalarda windows'un açılış ve kapanış hızlarında gözle görülür artış yaşadım. Evde ki sistemde ise Win10 Pro kurulu oyun odaklı olması sebebiyle Win 11'e geçiş yapmayı henüz düşünmüyorum.

KS

mami0715

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Şahsen win11 kullanıyorum. Aşırı tatlı bir işletim sistemi. Hem win10'dan daha hızlı kesinlikle. Açılış hızı bile neredeyse ikiye katlandı. Onun dışında daha... Nasıl desem, fresh bir arayüzü var. Sade ve bu çok hoşuma gidiyor. Bence son bir yedekleme alıp win11'e geçebilirsiniz.
Formatlayıp geçmek mi daha mantıklı direkt win11 kurmak mı daha mantıklı sizce. Çünkü şuan bilgisayara yeni format attım win10 kullanıyorum.

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Formatlayıp geçmek mi daha mantıklı direkt win11 kurmak mı daha mantıklı sizce. Çünkü şuan bilgisayara yeni format attım win10 kullanıyorum.
Win10'dan yükseltme yaparak 11'e geçmek birden fazla kişide yazılımsal hatalara neden olmuş. Temiz bir format atarak 11 kurmak daha mantıklı şuan için

bolib945

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Windows 11 bana sorarsanız şu anda kullanılabilir bir durumda hem oyunlar açısından Windows 10'a göre biraz daha performans veriyor. (Bu şekilde gözlemledim.) Ayrıca tasarımlar PoizDev'in dediği gibi çok hoş. Tabii ki tercih meselesi ama ben geçerdim sizin yerinizde olsam.

Son düzenleme:
KS

mami0715

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Windows 11 bana sorarsanız şu anda kullanılabilir bir durumda hem oyunlar açısından Windows 10'a göre biraz daha performans veriyor. (Bu şekilde gözlemledim.) Ayrıca tasarımlar PoizDev'in dediği gibi çok hoş. Tabii ki tercih meselesi ama ben geçerdim sizin yerinizde olsam.
Şuanki elimdeki pcyi değiştircem zaten denemek için kurayım mantıklı geldü banada.

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Selamlar,
Şirket bilgisayarımda windows 10 vardı ve Haziran ayı itibariyle windows 11'e sıfırdan kurulum yapıldı. Win10'a göre daha performanslı. Örneğin office ve şirket içi uygulamalarda windows'un açılış ve kapanış hızlarında gözle görülür artış yaşadım. Evde ki sistemde ise Win10 Pro kurulu oyun odaklı olması sebebiyle Win 11'e geçiş yapmayı henüz düşünmüyorum.
Win 10 pro oyun odaklı derken daha çok mu FPS veriyor ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri