windows 11 mavi ekran hatası

muqarax2

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
1 sene önce aldığım monster laptopta 2 farklı mavi ekran hatası alıyorum ve bunu sık sık almaya basladım
clock_watchdog_timeout hatası ile machine_check_exception hataları monsterı aradığımda yada servise gittigimde temiz kurulum yapmamı ıstedıler ama temız kurulum yapmama ragmen hala mavı ekran hatası almaya devam edıyorum ram testıne soktum ramlerdede sorun yok yardımcı olabılıcek varmı

oguzhantuvanc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bende Form üzerinde bu konuyu konuşmak üzere gelmiştim. Maalesef ki sorun bende daha vahim bir durumda. Doğrudan Win11 sistemiyle bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Çözüme ulaşamadım.

eren28tr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4

oguzhantuvanc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Eyvallah hocam ben buradan tekrar size bilgi aktarıyor olacağım.
anladığım kadarıyla yardımcı olayım hocam
ddu ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeniden yükle
bios güncel değil biosu son sürüme güncelle bunları yaptıktan sonra sorun devam ederse tekrar minidump dosyanı at hocam.

oguzhantuvanc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Son durum hakkında bilgilendirme ve bir soru daha sormak için geldim.

Bios güncellemesi ve ekran kartı için temiz kurulum işlemleri bilgisayarı topladı. İşlemcimin intel tarafından açıklanan haberlerde anlatılan aşırı voltaj nedenli oksidasyon durumu ve microcode sorunlarını yaşıyormuşuz.

Eren kardeşim sağ olsun beni aydınlattı da MSI tarafından yayımlanan ilk düzenleyici microcode güncellemesini yapmış bulunarak sorunu çözmüş olduk.

SORU:

Bu zamana kadar yapılan BIOS güncellemelerini bir sorun nedeniyle yapamamıştım. Arada yayımlanan BIOS güncellemeleri tek tek yapmam gerekiyor mu yoksa en son güncellemeyi yapmam yeterli olur mu?

Özetle son güncelleme önceki güncellemeleri kapsar mı?

anladığım kadarıyla yardımcı olayım hocam
ddu ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeniden yükle
bios güncel değil biosu son sürüme güncelle bunları yaptıktan sonra sorun devam ederse tekrar minidump dosyanı at hocam.

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
214
''BIOS güncellemeleri, sürüm notlarında "Bu güncellemeyi yüklemek için, en azından BIOS sürümü Axx'i çalıştırıyor olmanız gerekir." yazabileceği çok nadir durumlar haricinde kümülatiftir.''

''BIOS güncellemeleri kümülatiftir, yani en son güncelleme önceki güncellemelerde bulunan düzeltmeleri veya geliştirmeleri içerecektir.''

oguzhantuvanc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
''BIOS güncellemeleri, sürüm notlarında "Bu güncellemeyi yüklemek için, en azından BIOS sürümü Axx'i çalıştırıyor olmanız gerekir." yazabileceği çok nadir durumlar haricinde kümülatiftir.''

''BIOS güncellemeleri kümülatiftir, yani en son güncelleme önceki güncellemelerde bulunan düzeltmeleri veya geliştirmeleri içerecektir.''

İlgin ve alakan için teşekkür ederim. Mevcut durumumu etkileyen bir koşul yokmuş. Yeni şeyler öğrendik...

Geriye kaldı Ağustos ayı BIOS güncellemesini beklemek.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri