Yardım Windows 11 Mavi Ekran Hatası

rusensenkal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arkadaşlar günlerdir sıkıntılar yaşıyorum. Oyunlardan sıkca crash yiyorum. Özellikle Steam PUBG ve GTA 5'ten çok fazla yiyorum. Ara sıra da mavi ekran yiyorum. Minidump dosyalarıma bir bakar mısınız? Sorun nedir acaba?

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
İlk hata Ram ile alakalı. Aşağıda ki videoya göre test yapmayı deneyin.

İkinci hata galiba sürücü ile alakalı. AMD kart mı kullanıyorsunuz ?

DDU ile sürücü kaldırıp kartınızın sitesinden WHQL driver kurun.

Üçüncü hatadan tam emin değilim o da Driver ile alakalı olabilir. Tüm sistemi detaylıca yazar mısınız ?

Son hata ise yine bellek ile alakalı olabilir. Yukarıda dediğim gibi Memtest86 ile belleklere test yapın , DDU ile sürücüyü kaldırıp WHQL versiyonu kurun ve sistem bilgilerini paylaşın. Güncel değilse Bios güncellemeyi önerebilirim.

KS

rusensenkal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam öncelikle ilgin için teşekkürler. Sistemim ryzen 5 5600 ve rx6650xt. Bu olaydan sonra bilgisayarı formatladım sonuç yine aynı. Dün akşam öğrendim ki windows 11 kullanan kuzenimde de aynı sorun var. Onun sistemi intel ve nvidia. Ama dediğin bellek testini bi yapıcam

KS

rusensenkal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam w11 kronik sorunu varmış fakat benim ram de bozmuş. B450 mk2 anakart var bende. 2 ayda 2 hikvision marka ram bozdu. Hikvision iyi marka değil de anakartta da problem olabilir mi peki?

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
211
Arkadaşlar günlerdir sıkıntılar yaşıyorum. Oyunlardan sıkca crash yiyorum. Özellikle Steam PUBG ve GTA 5'ten çok fazla yiyorum. Ara sıra da mavi ekran yiyorum. Minidump dosyalarıma bir bakar mısınız? Sorun nedir acaba?
Merhaba. Son gelen Windows 11 KB5023706 Güncellemesi sorunlu imiş ve bahsettiğiniz hataları alan kullanıcıların olduğu yönünde bir kaç haber gördüm. Aynı güncellemeyi ben kurdum bende kurulu fakat sorun olmadı. Güncelleme den sonra mı oluştu sizde ki bu hata?

KS

rusensenkal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Önce genel w11 hataları oldu. Dünden beri de memory manegment mavi ekranı almaya başladım. Firefoxta chromeda falan sekmeler çöküyodu. Arızalı olduğunu düşündüğüm rami söküp diğerini taktım sorun yaşamadım dahalık. Bundan 2 ay önce aynı sorunu yaşamıştım. Geri göndermiştim değişmişlerdi. Yeni gelen ram tekrar arıza verdi

KS

rusensenkal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Anakartın sıkıntılı olma ihtimali var mı? 2 ayda 2 ram bozuldu. Tamam hikvision iyi bir marka değil de normal gelmedi bana bu durum

KS

rusensenkal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Şöyle bi durum var hocam. Sistem açılıyor. Fakat bazen çökmeler yapıyor. Ayrıca xmp (3200 mhz) kapattım 2400 de saatlerdir kullanıyorum sorun yok

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Şöyle bi durum var hocam. Sistem açılıyor. Fakat bazen çökmeler yapıyor. Ayrıca xmp (3200 mhz) kapattım 2400 de saatlerdir kullanıyorum sorun yok
Bazen böyle çok saçma sıkıntılar olabiliyor ve çok şey denenmesine rağmen hiçbir zaman tamamen çözülemiyor gibi bir şey. Anakartın garantisi varsa onu da baktırabilirsiniz.

KS

rusensenkal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Garantisi var da şu ramazan ayında hiç bilgisayarsız kalamam. 2400 mhz ile idare ediyorum. 2400 ile 3200 arasında oyunlarda pek fark yok. Benim olayım oyun zaten

recepakbulutt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam aynı sorunu az önce yaşadım çoğunlukla BIOS ayarlarından kaynaklanıyor. VMD controller'ı kapattıktan sonra sorunum düzeldi.
Bilgisayar: Acer Nitro AN-515-57
BIOS versiyonu: InsydeH20 v1.19

BIOS versiyonunuz aynı ise Main sekmesine gelip ctrl + s tuşuna basın, F12 boot menu'nün altında belirecektir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri