Yardım Windows 11 Valorant Hatası

nickbasit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Valoranta girebilmek için Windows secure boot u açmam gerekiyodu
Csm yi kapattım secure boot için 3 mod vardı auto-easy-advanced ilk önce 2 söyle denedim olmadı sonra advamcedle denedim fakat şuan biosa giremiyorum yardım ederseniz çok sevinirim.Ne yapmalıyım
Anakart modelim: gigabyt b550m-dsh3 modeli.
UEFİ açıktı ve Tpm 2.0 destekliyo

LanceVanceDance

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
181
Klasik gigabyte problemi.
Ekrana görüntü gelmiyor mu yoksa sadece bios'a mı giremiyorsun?

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,162
Csm yi kapattım secure boot için 3 mod vardı auto-easy-advanced ilk önce 2 söyle denedim olmadı sonra advamcedle denedim fakat şuan biosa giremiyorum yardım ederseniz çok sevinirim.Ne yapmalıyım
Hocam hiç uğraşma gerçek den bak Windows 11 kronik sorunlu hele ki bir de Valo da secure boot açsan da oyun açık değil olarak gözüküyor. Gigabyt ana kartlar da nedenini bende çözemedim daha.

Bende Windows 11 ve Gigabyt H510M ana kartını kullanıyordum secure boot açtığım halde oyun bana sürekli secure boot açın uyarısını veriyordu. Windows 10'a geç hocam emin ol Valo da sıkıntı yaşamasın.

Murat__kaya35

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
aynı sorun bende de oldu bir türlü yapamadım en sonunda windows 10 a geri döndüm sorunsuz her şey çalıyor

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
363
Hocam hiç uğraşma gerçek den bak Windows 11 kronik sorunlu hele ki bir de Valo da secure boot açsan da oyun açık değil olarak gözüküyor. Gigabyt ana kartlar da nedenini bende çözemedim daha.

Bende Windows 11 ve Gigabyt H510M ana kartını kullanıyordum secure boot açtığım halde oyun bana sürekli secure boot açın uyarısını veriyordu. Windows 10'a geç hocam emin ol Valo da sıkıntı yaşamasın.
Aynı anakart var bende Win11 ile kullanıyorum. Bende de aynı sorun oldu ama çözdüm. Secure boot açık olduğu halde kapalı görünüyordu.

Bios'tan load keys to factory default yapınca çözüldü.

Şu an Win11 ile Valorant sorunsuz.

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,162
Aynı anakart var bende Win11 ile kullanıyorum. Bende de aynı sorun oldu ama çözdüm. Secure boot açık olduğu halde kapalı görünüyordu.

Bios'tan load keys to factory default yapınca çözüldü.

Şu an Win11 ile Valorant sorunsuz.
Vallahi çok araştırdım bu durumu bakmadım web site kalmadı lakin çözümü bulamayınca en doğrusu Windows 10'a geçmek olduğunu düşünerek geçtim bende.

Hocam iznin olursa özelden bir şey sormam lazım sana tabi izin olup müsaitsen.

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
363
Vallahi çok araştırdım bu durumu bakmadım web site kalmadı lakin çözümü bulamayınca en doğrusu Windows 10'a geçmek olduğunu düşünerek geçtim bende.

Hocam iznin olursa özelden bir şey sormam lazım sana tabi izin olup müsaitsen.
Teknik bir soruysa foruma yazmanız daha doğru olur. Değilse ôzelden yazabilirsiniz.

KS

nickbasit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Windows 10 a geçersem bios düzelir mi?

LanceVanceDance

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
181
Windows 10 a geçersem bios düzelir mi?
Shift tuşuna basılı tutarak windowsu yeniden başlat. Windows gelişmiş seçenekler kısmı açılacak. Oradan uefi ayarlarını değiştir de. Bundan sonra bios açılması gerek.

Eğer bios yine açılmazsa bu sefer bios pilini çıkarıp bios resetleme yapmayı deneyebilirsin.

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
bundan dolayı gigabyte anakart önermiyoruz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri