Yardım Windows 11 Yeşil Ekran Sorunu

ilkeryuksel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Arkadaşlar 2-3 gündür durup dururken windows 11 yeşil ekran hatası verip pc kendi kendini resetliyor. Çok hızlı olduğu için screenshot alamıyorum :) QR kodlu bir ekran ile yeşil ekran ( klasik ) hatası..
Sebebinin ne olduğunu pek çözemedim ama windows insider'a dahil olmuştum. Onunla alakalı olabilir mi? Insider uygulamasından da hemen çıkılmıyor sanırım.
Bu illetin Çözümünü bilen var mı?

Protouse

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Genelde bu tur sorunlar format atmadan duzelmio bende mavi ekran hatasi aliodum deliriyordum format atmadan duzelmedi format temiz kesin cozum olabiliyor donanimdan sikintin yoksa ayrica insider e girmeni hic onermem abuk sunuk guncellemeeler gelio yapinca Windows kafayi yiyo

KS

ilkeryuksel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Genelde bu tur sorunlar format atmadan duzelmio bende mavi ekran hatasi aliodum deliriyordum format atmadan duzelmedi format temiz kesin cozum olabiliyor donanimdan sikintin yoksa ayrica insider e girmeni hic onermem abuk sunuk guncellemeeler gelio yapinca Windows kafayi yiyo
Mavi ekran verse sürekli tamam da yeşil ekran vermesi insider ile alakalı ise.. Bu insider dan nasıl çıkabilirim?
Az önce Geçmiş güncellemeleri kaldırdım ve sfc /scannow komutunu da denedim. Bu sorunu çözmeye yeterli olur mu?

Protouse

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Mavi ekran verse sürekli tamam da yeşil ekran vermesi insider ile alakalı ise.. Bu insider dan nasıl çıkabilirim?
Az önce Geçmiş güncellemeleri kaldırdım ve sfc /scannow komutunu da denedim. Bu sorunu çözmeye yeterli olur mu?
Genelde yeterli oluo ama ben her zaman temiz formattan yanayim insider dan cikman icin google da videolar veya yazilara bakabilirsin benim bildigim outlook hesabini cikis yaparsan insider den cikiyo ama emin deilim

KS

ilkeryuksel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
İzlemedeyim, mesajı attığımdan beri bekliyorum. Umarım tekrarlamaz.

KS

ilkeryuksel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Windows 11 insider dan çıkmak için yapılması gereken şeyi buldum.

Şuan insider'dan kurtulmuş durumdayım!

Kayıt defteri düzenleyicisini açıp:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsSelfHost
a gelip WindowsSelfHost a sağ tıklayıp ve sil diyoruz. Sonra yeniden başlattığımızda sorun çözülecek.

KS

ilkeryuksel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Güncel!
Bu işlem 1-2 gün idare etti.. arada yine yeşil ekran hatası alıyorum..

Windows 11 yükleyici ile kişisel dosyalarımı koruyup yeniden kurulum yaptıracağım.

sorun çözülürse bilgilendirme yapacağım

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
Güncel!
Bu işlem 1-2 gün idare etti.. arada yine yeşil ekran hatası alıyorum..

Windows 11 yükleyici ile kişisel dosyalarımı koruyup yeniden kurulum yaptıracağım.

sorun çözülürse bilgilendirme yapacağım
drivers güncelleme ve bios güncellemesini yaptınız mı

KS

ilkeryuksel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
drivers güncelleme ve bios güncellemesini yaptınız mı
Evet tüm güncellemelerim tam. Hatta 2 gün önce de GPU ve CPU da termal macun bile yeniledim :) Birşey değişmedi... Format atmak istemiyorum cünkü Kripto ve NFTler ile ilgili bir sürü proje ve uygulamalarım var.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri