Windows 8.1 Hakkında Bilgi

Aloneman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar yaklaşık 1 sene önce bilgisayarıma win 7 ultimate kurmuştum saat güncellemesi sorunundan internete giremiyordum. Burdan bir admin sayesinde halledip internete girmeyi başarmıştım.
Şimdi ki sorum daha doğrusu sorunum şu dün gece win 7 yüklü olan bilgisayarım ağır olduğundan win 8.1 pro kurmaya karar verdim ve kurdumda. Fakat internet driverinda bi sorun olduğunu düşünüyorum boadrom 802.11 yüklü olmasına rağmen ağ bağdaştırıcısı güncel olmasına rağmen evin kendi wifisine bağlandığımda sınırlı erişim hatası alıyorum ve internete giremiyorum. Şu anda telefonumun wifi sini açtım pc den telefon wifisine bağlandığımda sınırlı erişim demiyor direk giriyor. Ama evin icinde kullandığımız wifi ye bağlandığımda sınırlı erişim hatası veriyor. Bu konuda bilgi sahibi birisi varmıdır acaba ağ bağdaştırıcısında mı sorun var yoksa eksik bişeyler mi kurdum pek te anlamıyorum yardımcı olursanız çok memnun olurum hayırlı günler.

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,162
Komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki komutları giriniz:

netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığını teyit edin.)

netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığını teyit edin.)

netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

ipconfig /flushdns (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

Bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol edin. Lütfen..

KS

Aloneman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki komutları giriniz:

netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığını teyit edin.)

netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığını teyit edin.)

netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

ipconfig /flushdns (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

Bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol edin. Lütfen..
üstad hepsini denedim nette bulduklarımın hepsini yaptım son çare buraya girdim yine değişen bişey yok driverpackprogramını kurdum suan o belki halledebilirmi

KS

Aloneman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İp sıfırlamayı denedin mi.? Peki.
üstad bi şeyler denedim ama pek anlamıyorum bu 8.1 hep mi sorunlu windows 10 a geçeyim diyorum oda ürün anahtarı istiyor ücretsiz bi şekilde yapabileceğim birşey yok mu win 7 de internete baglanabiliyordum 8.1 e geçtim nasıl bi sorun var onu bile bilmiyorum henüz

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,162
üstad bi şeyler denedim ama pek anlamıyorum bu 8.1 hep mi sorunlu windows 10 a geçeyim diyorum oda ürün anahtarı istiyor ücretsiz bi şekilde yapabileceğim birşey yok mu win 7 de internete baglanabiliyordum 8.1 e geçtim nasıl bi sorun var onu bile bilmiyorum henüz
Windows 10' da format atarken mi? istiyor ürün anahtarı yoksa Windows 10 kurulduktan sonra mı?

Modem arkasından küçük bir düğme olacak ona 1-2 dakika basılı tut taki modemin ışıkları sonene kadar sonra bıraka bilirsin. Ama unutma Modem sıfırlama " Wİ-Fİ Passwordu'da " sıfırlar.

KS

Aloneman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Windows 10' da format atarken mi? istiyor ürün anahtarı yoksa Windows 10 kurulduktan sonra mı?

Modem arkasından küçük bir düğme olacak ona 1-2 dakika basılı tut taki modemin ışıkları sonene kadar sonra bıraka bilirsin. Ama unutma Modem sıfırlama " Wİ-Fİ Passwordu'da " sıfırlar.
hocam pm den bakarmısınız

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri