Windows 8 den Windows 10'a geçerken hdd silindi Yardımm

aktiveking

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
[font=Georgia,]Herkese merhabalar.[/font]
[font=Georgia,]Geçen gün Casper laptopumu sıfırlamak iiçin ayarlar kısmından sıfırla seçeneğini seçtim fakat %64de hata verdi. Bende win 10 USB ile windows 10 kurmayı denedim bi kaç denemeden sonra olmayınca hdd yi başka pcye takıp denedim sanırım bir yerde bi hata yaptım hddyi laptopa geri taktığımda direk Casper logosu geliyor ve bios menüsü açılıyor eskiden sürekli reset atıyordu şimdi direk bios menüsüne giriyor ve biostan hddyi görmüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olur musunuz.[/font]

[font=Georgia,]Cihaz modeli:[/font]
[font=Georgia,][/font]

KS

aktiveking

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
onur.firatt' Alıntı:
HDD de bir hasar var mı bu sorun meydana geldikten sonra tekrar başka bilgisayarda denediniz mi?

Evet başka pcye taktığımda hdd gözüküyor

Başka bilgisayara taktığım hdd gözüküyor

KS

aktiveking

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
onur.firatt' Alıntı:
Gözükmesi önemli değil sistemi o disk ile başlatabiliyor musun?

windows 10 kuruluma kadar geliyorum gpt hatası aldım sonra onu düzelttim başka bi hata aldım ama win 10 kurulumuna kadar geliyor başka pcde

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Başka bir bilgisayara bağlayıp diskiniz GPT mi MBR mi öğrenin ve ona göre iso dosyası indirin daha sonra hangisine uyumlu ise o seçenekte USB ye yazdırın temiz kurulum yapın. Eğer bunlar hakkında bilginiz yok ise bilen biri ile yaparsanız sorun yaşamazsınız.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Eğer BIOS BOOT ayarlarında HDD görünüyor ise HDD içindeki Windows silinmiş bu yüzden HDD yi atlıyor BIOS a yönlendiriyor sana tavsiyem UEFI bir BIOS 'un var ise bir UEFI windows USB 'si hazırla ve başka makinede değil kendi makinende fotmat işlemnini gerçekleştir ve HDD nin içinde öneml birşey varsa format sonrası başka bir PC de o HDD yi ayrı ikinci DISK olarak okutarak herhangibir Receovery programı ile silinenleri geri getirebilirsin. Eğer HDD BIOS BOOT menüsünde yoksa bağlantıda sorun yapmış olabilrsin kabloları doğru başladığından emin ve tabi kabloda sorun olmadığından eğer kabloda sorun yok ise vede başka PC de HDD çalışıyor ise LAPTOP 'un HDD bağlantısı yaptığın soketten başka bir sokete bağlantını yap muhtemelen 2. soket vardır bu yazdıklarımdan başka bir çözüm yok en azından benim bildiğim.

KS

aktiveking

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
onur.firatt' Alıntı:
Başka bir bilgisayara bağlayıp diskiniz GPT mi MBR mi öğrenin ve ona göre iso dosyası indirin daha sonra hangisine uyumlu ise o seçenekte USB ye yazdırın temiz kurulum yapın. Eğer bunlar hakkında bilginiz yok ise bilen biri ile yaparsanız sorun yaşamazsınız.

Öğrenmem gereken sadece win 10 usb si hazırlarken rufusta mı gpt mbr seçmem gerekiyo yoksa indirdiğim iso dosyasının mı gpt veya mbr olması gerekiyo

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri