WİNDOWS KURULUMU

zapkiiiinus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
Merhaba yarın sistemim gelecek hazır sistemlerde windows kurulu olmuyormuş Windows 11 kurmayı düşünüyorum nasıl kurabilirim bi bilgim yok key felan almalı mıyım

emiraltunova

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Merhaba yarın sistemim gelecek hazır sistemlerde windows kurulu olmuyormuş Windows 11 kurmayı düşünüyorum nasıl kurabilirim bi bilgim yok key felan almalı mıyım
windows 11 kurmanı önermem önce windows 10 kur sonra windows 11 e yükseltirsin

birde key almana gerek yok onu sonra halledersin şimdilik önemli değil

emiraltunova

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
biostan kuruluyormuş flash bellek ile galiba nasıl hallederim
flash bellekteki her şey gidiyor öncelikle bilgin olsun buradan aracı şimdi indire basıp yüklüyorsun sonra çalıştır bunu 2 seçenek çıkıcak ordan başka bilgisayar için diyeceksin sonra ileri diyeceksin ilerde usb mi iso mu diye bir yer çıkıcak iso diyeceksin ve onu masaüstüne yüklüyeceksin sonra burdan rufus 3.20 yi yükleyeceksin rufusu açıp aygıt kısmında flash belleği işaretleyeceksin sonra sağda seç butonu var ona basıp ordan masaüstüne attığın iso dosyasını seçeceksin sonra başlatıp bitmesini bekle bitince flash bellek hazır olacak sonrada bunu yeni bilgisayarına tak boot menüsünü aç ordan önünde uefi yazanı seçeceksin sonra windows kurulum ekranı gelecek

KS

zapkiiiinus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
w10 home keyi alacağım karşıma normal ve oem key çıkıyor hangisini almalıyım

_berkay

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
32
w10 home keyi alacağım karşıma normal ve oem key çıkıyor hangisini almalıyım
Normal dediği dijital keydir büyük ihtimalle. Oem key anakarta gömülür yani anakartınızı değiştirirseniz bir daha key almanız gerekir. Dijital keyi ise herhangi bir anakart değişikliğinde veya diğer bilgisayarlarda önceki bilgisayardan kaldırmak koşuluyla kullanabilirsiniz. Tercih sizin.

longinus

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
51
Öncelikle boş bir USB alın en az 16 olsun. Sonra Google'dan Windows 10 indir yazın. Microsof sitesi olana girin. Sayfada aracı indirin butonundan olanı indirin, programı çalıştırın. USB takılı iken program üzerinde USB ye yazdırma işlemini kendisi yapıyor. Sonrasında hazır sistem geldiğinde USB yi kasaya takın ve kasayı çalıştırın. Sizi direk Windows kurulum ekranına atacaktır.

Not : kurulum bittikten sonra sistem kendini yeniden başlattığında USB yi çıkarın yoksa yine kurulum ekranına atar.

Bu arada win 10 pro öneririm.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri