Xbox Forza 5 açılmıyor

GamerEmre

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
34
arkadaşlar forza horizon indirdim xboxtan ama açmaya çalıştığımda microsoft stroe atıp oyun hizmetleri açılıyor
nedeni nedir yada çözümü nedir

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
arkadaşlar forza horizon indirdim xboxtan ama açmaya çalıştığımda microsoft stroe atıp oyun hizmetleri açılıyor
nedeni nedir yada çözümü nedir
Merhaba Oyun hizmetleri yüklü değilse yüklemeniz gerekiyor o yüzden o sayfaya atıyordur bize fotograf atarsanız attığı sayfanın daha sağlıklı karar verebiliriz

KS

GamerEmre

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
34
Merhaba Oyun hizmetleri yüklü değilse yüklemeniz gerekiyor o yüzden o sayfaya atıyordur bize fotograf atarsanız attığı sayfanın daha sağlıklı karar verebiliriz
tamamdır paylaşıyorum bu yazının altına

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    1 MB · Görüntüleme: 367
  • Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    1.1 MB · Görüntüleme: 363

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Game pass üyeliğinde sorun olabilir. Üyeliğin süresi bitmiş ya da aylık yenilemede hesaptan çekememiş olabilir. Bir ihtimal gamepass kayıtlı mail ile hesabı açtığın mail farklı olabilir. Bu sorunu ne zamandır yaşıyorsunuz?

KS

GamerEmre

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
34
Game pass üyeliğinde sorun olabilir. Üyeliğin süresi bitmiş ya da aylık yenilemede hesaptan çekememiş olabilir. Bir ihtimal gamepass kayıtlı mail ile hesabı açtığın mail farklı olabilir. Bu sorunu ne zamandır yaşıyorsunuz?
yok hayır bitmedi eminim çünkü başka oyunları açıyor

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
tamamdır paylaşıyorum bu yazının altına
Powershell yönetici olarak açıp size verilecek kodları dener misiniz? Eğer denediyseniz tekrar denemenin anlamı yok ben siz denemediyseniz diye sunuyorum:

Arama kısmına powershell yazın yönetici olarak çalıştırın

Powershell açıkken komutu yapıştırın:

Birinci Kod :

Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_. InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

ve ENTER tuşuna basın

Orada yaptığı işlem bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın
ve oyunu yeniden açın olmazsa bir diğer vereceğim kodları da deneyin her kodu girdikten sonra yeniden başlatıp oyunu açmayı deneyin. Her kod için powershell i yönetici olarak çalıştırın

İkinci kod :

"& {$manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore). InstallLocation + '\AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Kayıt $manifest}"

Üçüncü Kod :

get-appxpackage Microsoft.GamingServices | remove-Appxpackage –allusers

Sırasıyla Powershell yönetici olarak çalıştırıp deneyin kodu girin işlemler bitince yeniden başlatıp oyuna girmeye çalışın .
Üçü de olmazsa en son oyunun olduğu sayfaya girip
Oyna kısmının sırasında 3 nokta işaretini ( ... )tıklayıp açılan menüde Yönet i tıklayıp orada açılacak pencereden Dosyalar ı seçip en altta doğrula ve onar var onu tıklayın doğrulamasını bekleyin sonra da oyunu açmayı deneyin en son çare olmazsa oyunu silip yeniden yüklemeniz gerekecek üzülerek belirtiyorum.

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri