Yaklaşık 1 Hafta Önce Topladığım Bilgisayarım Anormal Derecede Performans Düşüklüğü Yaşıyor

eylon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba değerli forum kullanıcıları,
Yaklaşık 1 hafta önce anlam veremediğim şekilde ekran kartım yandı bundan dolayı yeni ekran kartı aldım ve bu aldığım ekran kartı işlemcime darboğaz yaptığı için işlemcimi değiştirmem gerekti, işlemcim değiştiği için de anakartımla uyumlu olmadığı için anakartımın da değişmesi gerekti. Anlayacağınız bana parça satan çok bilindik bir marka bile hangi parçaların hangileri ile uyumlu olduğunu bilmeyen personellerle çalışıyor neyse konumuz bu değil. :)
önceden bilgisayarımda amd radeon r9 380 ekran kartı vardı ve Fury marka 16 gb ram vardı. Valorant, cs, rdr vb oyunları rahat şekilde oynuyordum.
Yeni aldığım sistemde
Amd Ryzen 5 5500 3.60 GHz işlemci
Amd Radeon RX 6600 8gb Gddr 6 ekran kartı
Asus PRIME B450M-K II anakart
Gskill16 gb ddr 4 3200 Mhz Ram
512 gb ssd
1 tb hdd
Sistemim bu şekilde.
Önceki bilgisayarımda valorant vb birçok oyun anında açılıyordu fakat bu bilgisayarı aldıktan sonra bütün driverlerini indirip bios da dahil olmak üzere güncellediğim halde valorant gibi bir oyunu yaklaşık 7 8 dakikada açıyor ve maça girdiğim taktirde yaklaşık 10 dakika sonra giriş yapıyor. Aynı anda 2 bilgisayardan oyun oynuyoruz, arkadaşımın bilgisayarında maça giriş yaptıktan baya bir süre sonra ben giriş yapıyorum. Bunun gibi birkaç oyunda daha sorun yaşıyorum bunun sebebi nedir ve nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olabilir misiniz ?
Not: Sistem ssd ye kurulu oyunlar ise hdd de.
Valorant bekleme ekranında aldığım ss ektedir.

Ekli dosyalar

• Adsı1z.png
    Adsı1z.png
    1.4 MB · Görüntüleme: 6

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,091
Merhaba değerli forum kullanıcıları,
Yaklaşık 1 hafta önce anlam veremediğim şekilde ekran kartım yandı bundan dolayı yeni ekran kartı aldım ve bu aldığım ekran kartı işlemcime darboğaz yaptığı için işlemcimi değiştirmem gerekti, işlemcim değiştiği için de anakartımla uyumlu olmadığı için anakartımın da değişmesi gerekti. Anlayacağınız bana parça satan çok bilindik bir marka bile hangi parçaların hangileri ile uyumlu olduğunu bilmeyen personellerle çalışıyor neyse konumuz bu değil. :)
önceden bilgisayarımda amd radeon r9 380 ekran kartı vardı ve Fury marka 16 gb ram vardı. Valorant, cs, rdr vb oyunları rahat şekilde oynuyordum.
Yeni aldığım sistemde
Amd Ryzen 5 5500 3.60 GHz işlemci
Amd Radeon RX 6600 8gb Gddr 6 ekran kartı
Asus PRIME B450M-K II anakart
Gskill16 gb ddr 4 3200 Mhz Ram
512 gb ssd
1 tb hdd
Sistemim bu şekilde.
Önceki bilgisayarımda valorant vb birçok oyun anında açılıyordu fakat bu bilgisayarı aldıktan sonra bütün driverlerini indirip bios da dahil olmak üzere güncellediğim halde valorant gibi bir oyunu yaklaşık 7 8 dakikada açıyor ve maça girdiğim taktirde yaklaşık 10 dakika sonra giriş yapıyor. Aynı anda 2 bilgisayardan oyun oynuyoruz, arkadaşımın bilgisayarında maça giriş yaptıktan baya bir süre sonra ben giriş yapıyorum. Bunun gibi birkaç oyunda daha sorun yaşıyorum bunun sebebi nedir ve nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olabilir misiniz ?
Not: Sistem ssd ye kurulu oyunlar ise hdd de.
Valorant bekleme ekranında aldığım ss ektedir.
Ddu indir tum driverlari sil sonra tekrar yukle

KS

eylon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
şuanda bahsetmiş olduğum sorun hala devam ediyor, başka bir forumda amd nin bütün driverlerini kaldırıp software edition programında full only yerine drivers only seçeneği ile tekrar yüklemenin daha iyi performans verdiğini söylüyorlar onu deniyorum bakalım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri