Yanlışlıkla Monitör Ü Asıl Ekran Seçtim ?

deathstaunch

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhabalar arkadaşlar laptop kullanıyorum 2 ci bir ekranım var 240 hz veriyor hdmı kablo ile bağlandığım için 240 hz alamıyorum bu yüzden kabloyu taktığımda sadece laptop ekranı geliyor ekranı genişlet dediğimde masa üstündeki simgeler monitör e gidiyor fakat ekran gelmiyor bu ayarı sıfırlama şansım varmı yardımlarınızı bekliyorum.

Immanuel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
52
Merhabalar arkadaşlar laptop kullanıyorum 2 ci bir ekranım var 240 hz veriyor hdmı kablo ile bağlandığım için 240 hz alamıyorum bu yüzden kabloyu taktığımda sadece laptop ekranı geliyor ekranı genişlet dediğimde masa üstündeki simgeler monitör e gidiyor fakat ekran gelmiyor bu ayarı sıfırlama şansım varmı yardımlarınızı bekliyorum.
Ekranı genişlet yapmayacaksınız, atama yap gibi bir şey olacak o size hangi ekranın kaç numara olduğunu belirtiyor ordan monitörü veya laptopun kendi ekranını seçer kullanabilirsiniz , 240hz alabilmeniz için HDmi 2.1 ya da dp 1.2 veya dp 1.4 olması lazım yanlış hatırlamıyorsam kablo kullanmanız gerekiyor aynı zamanda laptopunuzunda bunu desteklemesi gerekiyor

KS

deathstaunch

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
atama kısmını nasıl yapabilirim bakabileceğim bir yer varmı bir de laptop un destekleme olayını nasıl bakabilrim

Immanuel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
52
atama kısmını nasıl yapabilirim bakabileceğim bir yer varmı bir de laptop un destekleme olayını nasıl bakabilrim
Laptop modeliniz ve monitör modelinizi yazın lütfen bir bakalım, ekran için de bulabilirsem link atacağım çünkü kelimelerle anlatmak zor oluyor

Laptop modeliniz ve monitör modelinizi yazın lütfen bir bakalım, ekran için de bulabilirsem link atacağım çünkü kelimelerle anlatmak zor oluyor
Son olarak çift ekran mı yapacaksınız sadece monitör mü kullanacaksınız

KS

deathstaunch

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
çift ekran olarak kullanmak istiyorum ama monitör ü asıl ekran olarak kullanmak istiyorum.

görüntü ayarlarından sadece yenile uzat seceneklerini kullanbiliyorum yinele de 2 si ni kullanbiliyorum fakat aynı görüntü

uzat diyince laptop acılıyor sadece ama uygulama lar yok ekranda ayarlar da mönitör de acılıyor ama mönitör acılmadığı için kullanamıyorum.

Immanuel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
52
çift ekran olarak kullanmak istiyorum ama monitör ü asıl ekran olarak kullanmak istiyorum.

görüntü ayarlarından sadece yenile uzat seceneklerini kullanbiliyorum yinele de 2 si ni kullanbiliyorum fakat aynı görüntü

uzat diyince laptop acılıyor sadece ama uygulama lar yok ekranda ayarlar da mönitör de acılıyor ama mönitör acılmadığı için kullanamıyorum.

Bunu izlerseniz yaparsınız

Bana fikrimi soracak olursanız laptop ekranını monitöre verin laptop ekranı kapansın sadece monitörü görün, gene de sizin seçiminiz

KS

deathstaunch

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
hocam bu video daki herşeyi yapabiliyorum ben ama uzat dediğimde önceden bunu ana ekran yap dediğimde laptop ekranı acılıyor fakat monitör ana ekran secili olduğu için ayarlar kısmını da oraya atıyor hiçbir işlem yapamıyorum

Immanuel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
52
hocam bu video daki herşeyi yapabiliyorum ben ama uzat dediğimde önceden bunu ana ekran yap dediğimde laptop ekranı acılıyor fakat monitör ana ekran secili olduğu için ayarlar kısmını da oraya atıyor hiçbir işlem yapamıyorum
Valla tam anlamayadım sorununuzu imleç yan ekrana geçmiyor mu yani; internete yazdığınızda bu olayın aynısından başına gelen biri var mı baktınız mı

KS

deathstaunch

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
hocam ben anlatamadım laptop un hdmı kaca kadar desteklediğini nasıl öğreniriz

Abra A5 V20.3.2
15,6" Oyun Bilgisayarı laptop bu​

Immanuel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
52
hocam ben anlatamadım laptop un hdmı kaca kadar desteklediğini nasıl öğreniriz

Abra A5 V20.3.2​

15,6" Oyun Bilgisayarı laptop bu​

HDMI 2.1 Destekliyor hocam, minidp de destekliyor, kablonuz monitörden çıkan kablo mu ve monitör modeli nedir

Ekli dosyalar

• IMG_5490.png
    IMG_5490.png
    293.1 KB · Görüntüleme: 3
KS

deathstaunch

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
anladığım kadarı ile destekliyor sana zahmet bana güzel bir kablo önerirmisin ve 2.1 ile ne kadar cözünürlük alabilirim.

Immanuel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
52
Hdmi to hdmi
Hdmi to dp
Minidp to dp veya hdmi seçenekleriniz var

Ben kendi laptopum için minidp to dp almıştım
Fakat siz isterseniz Attığım linkten bu markanın ürünlerine bakabilirsiniz

KS

deathstaunch

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Rica ederim hocam sipariş verdim bügün gelicek takıp denicem teşşekürler bilgilerin için.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri