Yardımınız gerekiyor beyler //

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
pişman değilsen ne mutlu. Ben 970 yada 980ti dizme niyetindeydim paramı başka yere harcamak zornda kaldım (7bin ödeme yaptım :( ) eğer ki almış olsaydım pişman olurdum :)

KS

MahmutGenc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Rurouni' Alıntı:
pişman değilsen ne mutlu. Ben 970 yada 980ti dizme niyetindeydim paramı başka yere harcamak zornda kaldım (7bin ödeme yaptım :( ) eğer ki almış olsaydım pişman olurdum :)

aldık artık reis gtx950'den oldukça memnunum :D cod mw3 yükledim dün bi oynayayım dedim maşallah uçak uçak. shadowplay ile video alıyorum ultra yaptım herşeyi efsane ayarlarla açtım ne kasma ne bişey ıh demiyo kasa valla fanlar bile dönmüyor nerdeyse :D  valla şeytan diyor çıkart dama deliler gibi seviş çığlıklar at mahalleyi ayağa kaldır o kadar sevdim ben bu şeyi :D

KS

MahmutGenc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Rurouni' Alıntı:
yok sevişme de yani :D :D güle güle kullan :D

kafamda içinde çalan şampiyonlar ligi müziği durmuyor. aniden işi gücü bırakıp eve koşarak gitmek istiyorum :D felan acayip oldum ben fenayım şuan :D ne oyun indirsem diye düşünüyorum kendi kendime düşünürken laf lafı açıyor :D

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
:D bende bir dizersem kısmet olursa ben ne düşüncem acaba :D 200 fps görebilirmiyim ki aceba :D

KS

MahmutGenc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Rurouni' Alıntı:
:D bende bir dizersem kısmet olursa ben ne düşüncem acaba :D 200 fps görebilirmiyim ki aceba :D

1080 ile görürsün bence doom için test videosunu izledim sabah 200fps filan görüyordu :D

KS

MahmutGenc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Rurouni' Alıntı:
full hd 144hz 1ms monitorle akar bee :D

bir an hayalimde canlandı da varya bi fena oldum. lütfen bu tarz hayalleri alıştırarak anlatırsan hani lütfen genç yaşta kalpten gitmeyelim be :D

Bgs

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
OceanLaB' Alıntı:
MahmutGenc' Alıntı:
Herkese selam aleyküm arkadaşlar öncelikle forumumuz hayırlısı olsun güzel bir yer olacak gibi görünüyor.
Şimdi 19 yaşında sanaiyide haftalıkla çalışan oyun manyağı herifin tekiyim bir aydır kafam alev alırcasına yanıyor bir bilgisayar toplayacam derdine düştüm. pek çok arkadaşım yok soru sorup bana cevap verebilecek donanım hakkında bende açıkçası bu forumun açılmasını bekledim o efsane muthiş yorumlarınızı bekliyorum :D
Girelim konuya; gençler yaklaşık 2bin tl bir bütçe ayıracağım bu bilgisayar işine sadece kasa olarak zaten monitör yerine tv kullanıyorum bu yönden rahatım :)    lakin ki şuan cebimde tam bin tl var. bu bin tl'den en temel malzemeleri alıp sonradan bir bin tl daha harcayarak geliştirmek istiyorum çünkü yaz geliyor geceleri akmam lazım dolayısıyla bu bilgisayar hemen olmalı.
2 sistem toplamam var anakart ram filan bunları yazmıyorum çünkü her iki sistemde aşağı yukarı fiyat ve performansları aynı olacağı için. Aklımdaki ilk sistem şu
Amd Apu 7870K işlemci düşünüyorum böylelikle Gpu'dan bir tasarruf elde ediyorum. performans olarak beni pek etkilemiyor. fps olayı 30'larda sevmiyorum en az 60 olacak ki o fps'de düşük ayarlarda oluyor inceleme videolarında gördüğüm kadarıyla. Böyle bir sistem aşağı yukarı bin tl oluyor (ssd hariç, ram 4gb, standart kasa) 
bu ilk sistemi yapıp ilerde bir r9 yada daha iyi bir ekran kartı taksam 7870k darboğaz olur yapar mı? yoksa geliştirmeye müsait midir?
Diğer sistem şu;
gtx 950 ekran kartı ve inanın gerisi için işin içinden çıkamadım. ama illaki bu ekran kartı olmak zorunda. Evga diye bir markanın gtx950'si var hiç duymadım ama soğutma olarak çok ciddi bir kalite olduğunu ısrar ediyorlar bilemedim asus gtx950 ile aralarında 30tl fark var sadece sizce ne yapmalıyım arkadaşlar direk olarak ilk sistemi yapıp öyle devam mı edeyim yoksa biriktirmeye devam edip ikinci senaryoyu mu yapayım?
Lütfen yorum yapın ufacık bir fikir bile olsa :)  iyi forumlar arkadaşlar şimdiden teşeküürler.

Açıkçası ilk vermiş olduğunuz sistemde darboğaz yaşayacağınızı tahmin ediyorum. 4 GB RAM yerine 8 GB DDR5 RAM alıp HDD'den kısabilirsiniz. Performans istiyorsanız ekran kartı işlemci ve ram uyumu çok önemli bildiğiniz üzere..

Sırtınızı GTX 950'ye yaslamanızdan yanayım. Ayrıca AKASA'nın dev bir işlemci fanı var venom adında, biraz pahalı piyasaya göre ancak Akasa serisini tercih edebilirsiniz :)

Hocam 8gb DDR5 ram derken ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri