Yasal Olmayan Windows 10 Pro Zararlı Mıdır?

kristine forseth

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Herkese selam

yeni topladığım bilgisayarın montajını yaptırmak için bir mahalle bilgisayarcısına gittim. montajını gayet güzel yaptı fakat Crackli Windows 10 PRO kurdu orjinal değilse kurmayalım o zaman dedim orijinali 130 dolar dedi orijinalinden bir farkı yok için rahat olsun falan diyerek beni ikna etti.

Eve geldim içim çok rahatsız gözüm kapalı da 130 dolar verebilecek bir durumum yok. crackli windows sürümü kullananız var mı veya herhangi bir zararı var mı bilen biri beni aydınlatabilir mi lütfen?

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Birincisi Crack vb. yöntemlerle Windows etkinleştirmek zararlıdır evet.

İkinci olarak 130 dolar vermenize gerek yok. OEM yada Retail Key satın alarak çok ucuz bir şekilde Windows 'u yasal yoldan etkinleştirebilirsiniz. , , bu 3 siteden daha önce çokça kez Lisans satın adlım ve yıllardır hala kullanıyorum. 130 dolar vermeniz gerekli değil.

KS

kristine forseth

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

İkinci olarak 130 dolar vermenize gerek yok. OEM yada Retail Key satın alarak çok ucuz bir şekilde Windows 'u yasal yoldan etkinleştirebilirsiniz. , , bu 3 siteden daha önce çokça kez Lisans satın adlım ve yıllardır hala kullanıyorum. 130 dolar vermeniz gerekli değil.
çok teşekkürler. bu anahtarı satın alırsam sorunsuz çalıştırabilirim di mi

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46

Hocam kod ile cmdden etkinleştirmiştim ben ne gibi zararı olur acaba ? Format atmayı düşünüyordum zaten bildiğim iyi oldu.

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
CMD üzerinde ne yaptığınız bilmiyorum o yüzden net konuşamayacağım ama format atınca gitmesi gerekir yaptığınız işlemlerin.
  • İlk olarak Windows sürümünüzü öğrenin. Bu bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklere tıklayın, orada yazar. Pro, Home vs. gibi.

• Sonra CMD programına sağ tıklayıp yönetici olarak açıyoruz.

• Windows sürümümüze göre CMD'ye şöyle yazıp enterliyoruz:
    slmgr.vbs /ipk XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX

• Örneğin, Pro sürümü böyle olacak:
    slmgr.vbs /ipk W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX

• Daha sonra bunu yazıp enterleyin:
    slmgr.vbs /skms kms.lotro.cc

• Ardından bunu yazıp enterleyin:
    slmgr.vbs /ato
Bunu yapmıştım hocam.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Evet KMS ile yapılıyor işlem. Format atınca düzelecektir %90 ama key anakarta yapışmış olabilir bilginiz olsun. Sadece key alıp değiştireceksiniz.

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Evet KMS ile yapılıyor işlem. Format atınca düzelecektir %90 ama key anakarta yapışmış olabilir bilginiz olsun. Sadece key alıp değiştireceksiniz.

Bu ikisinden birini alsam sıkıntı olurmu ? Lazım banadan almayı düşünüyorum. Bunu alıp sonrada Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum Anakarta yapıştığı için Windows 11'e geçincede gitmiyormuş sanırım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

Bu ikisinden birini alsam sıkıntı olurmu ? Lazım banadan almayı düşünüyorum. Bunu alıp sonrada Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum Anakarta yapıştığı için Windows 11'e geçincede gitmiyormuş sanırım.
Evet işe yarar. OEM key olduğundan dolayı yükseltmelerde lisans sorun yaratmıyor.

KS

kristine forseth

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

tekrar merhaba çok acil bir sorum var umarım müsaitsinizdir. Windows 10 Pro key ve Office key satın aldım crackli bilgisayarıma bu anahtarları girsem bir sıkıntı olur mu? yoksa format atmam mı gerek

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Crack dediğiniz yöntem nedir bilmiyorum ama yukarıdaki gibi KMS yöntemiyse sadece lisansı değiştireceksiniz Windows Ayarları > Sistem > Hakkında bölümünden. Formata gerek yok ama KMS bir açık kapı bıraktığı için sistemde her türlü risk odaklı değişen bir şey yok.

KS

kristine forseth

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Açıkçası bilmiyorum bilgisayarcının usb ile yüklediği bir crackli windows ayriyeten office yükledi, o bilgisayara format atsam windowsu ben kursam crackliden bi eser kalır mı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Açıkçası bilmiyorum bilgisayarcının usb ile yüklediği bir crackli windows ayriyeten office yükledi, o bilgisayara format atsam windowsu ben kursam crackliden bi eser kalır mı
Format attığınızda hiçbir açık vs. kalmaz orası sıkıntı değil ama eğer sizin için format sıkıntıysa aşırı der değil. Lisansı girin aktif olacaktır zaten.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri