Yayın Açıkken Fps Drop Sorunu Yaşıyorum

iamthehypnos

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selam arkadaşlar, herkese iyi günler.
Sistem Özelliklerim
Gigabyte B450 MK
Ryzen 5 5600
Gigabyte Eagle OC RTX 4060
16 GB Ram
500 GB M2 SSD
Aryond 27 inç 240 hz Monitör
Thermalright Phantom Spirit Kule Tipi Soğutucu
Yayıncılık yapmaya çalışıyorum ancak son 1 aydır Valorantta FPS drop problemi yaşıyorum, yayın kapalıyken herhangi bir problem yok 250 300 den 500 e kadar değişiyor FPS. Ortalama 350-400 FPS oynuyorum. Ancak yayındayken 200-250ler düşüyor evet bu normal bu durum biliyorum. Bazen oyunu sanki 60 hz oynuyormuş gibi hissediyordum. Son 1 ayda yayındayken oyun aşırı derecede kasıyormuş hissi veriyor. Çok fazla FPS drop yaşıyorum ve ort. 100-150 fps alıyorum. Off streamde herhangi bir sorun yok dediğim gibi işlemci sıcaklığım çok fazlaydı, 95 96 derecelerde geziyordu hep sorunun bundan kaynaklı olduğunu düşünüyordum, 1 hafta önce kule tipi soğutma aldım. İşlemci sıcaklığım 50 60 larda geziyor şu an o sorunu çözmeme rağmen. Yayın açıkken hala aynı FPS Drop problemi yaşıyorum. Donanımsal bir sıkıntı olduğunu tahmin etmiyorum. Format atmayı düşünüyordum ama öncesinde belki bilen birileri vardır diye sizlere danışmak istedim. Bilen bu durumdan anlayan birileri yardımcı olabilir mi?
Benchmark testi yaptım şimdi böyle sonuç aldım.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
398
Sadece valoranttamı oluyor ? yoksa diğer oyunların yayınlarını rahatlıkla yapabiliyor musun ?

Ben sistem yetmediğinden olduğunu düşünmekteyim.

Yinede şunları kontrol eder misin :
yayını gpu ile mi veriyorsun
fps sabitleme

Not: ayrıca ekranın 240hz fpsin 240 ın altına düştüğünde doğal olarak daha garip hissetiriyordur heleki bu 100-150 civarına indiğinde lag ve görüntü bozulma oluşur. g-sync ve free-sync deneyebilirsin. Fps oyununda ne kadar fark yaratır bilemem genelde kötü olduğunu söylediler.
özetle benim düşüncem tabi 4060+5600 hem yayına hemde oyuna yetmediği için 240fps üstü veremiyor her altına düştüğündede sorun yaşıyorsun

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri