yayın açınca ana monitör hz si düşme sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Umut Altınışık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
bilgisayarımda 2 tane monitör kullanıyorum ana monitörüm 1ms 144hz aoc 2. monötör ise 60hz klasik bi monitör yayında değilken sorun yok ama yayın açtığımda ana monitör hz si 60 a kadar düşüyo. Herhangi bi yerde 60hz yazmıyo ama hissiyat olarak belli oluyo. fps konusunda sorun yok ama 180 - 210 arası fps alıyorum valorant da yayında da sorun yok akıcı gidiyo.
sistemim 
anakart asus ultra durable h410m h
işlemci i5 10400f 
ekran kartı gaming x 1060 6gb
16gb ram
sürücüler güncel

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
10400F işlemcisi 6 çekirdek 12 izlek olan güçlü bir F/P işlemcisidir. Yayın açılır ve oyunda bir sorun yaratmaz. İşlemci odaklı olacağını sanmam. RAM yeterli ve sürücüler güncel demişsiniz onlarda değildir. BIOS güncel değilse onu güncelleyin ve anakartınızın çipset sürücüsü kurulu değilse onu kurun. Sıcaklıklarınızı kontrol edin sıcaklıklar yükselince frekanslar düşer oda aldığınız performansı etkiler.

KS

Umut Altınışık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
ugur.gozaydin' Alıntı:
10400F işlemcisi 6 çekirdek 12 izlek olan güçlü bir F/P işlemcisidir. Yayın açılır ve oyunda bir sorun yaratmaz. İşlemci odaklı olacağını sanmam. RAM yeterli ve sürücüler güncel demişsiniz onlarda değildir. BIOS güncel değilse onu güncelleyin ve anakartınızın çipset sürücüsü kurulu değilse onu kurun. Sıcaklıklarınızı kontrol edin sıcaklıklar yükselince frekanslar düşer oda aldığınız performansı etkiler.

yayındayken afterburner ile değerleri açıp göstermek istedim alt tab attığımda oyuna girerken ilk 3 saniye 144hz sonra 60 a düşüyo otomatik olarak ankart bios update yaptım düzelmedi

Jat3GM.png
[/url][/img]

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Oyun grafik ayarlarınızdan oyunun grafik ayarını kontrol edin. Full Screen(Tam ekran) Borderless(Çerçevesiz pencere) vs. bu ayarları kontrol edin. Büyük ihtimalle alt+tab yaptığınızda oyun V-Sync modunu aktif ediyor.

KS

Umut Altınışık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
ugur.gozaydin' Alıntı:
Oyun grafik ayarlarınızdan oyunun grafik ayarını kontrol edin. Full Screen(Tam ekran) Borderless(Çerçevesiz pencere) vs. bu ayarları kontrol edin. Büyük ihtimalle alt+tab yaptığınızda oyun V-Sync modunu aktif ediyor.

Teşekkürler sorunu çözdüm ekran yakalama öne geçiyormuş oyuna girmeden önce sahne atlayıp oyun yakalama moduna kilitliyorum sorun çözüldü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri