Yayın için mikrofon ve kulaklık önerilerinizi bekliyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

blackrooder

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhabalar YouTube ve Dlive üzerinden yayın yapmak istiyorum.  İşi ilerletene kadar yayın sırasında kullanabileceğim bir kulaklık arıyorum. Mikrofon + kulaklık şeklinde mi almalıyım yada kaliteli bir kulaklık iş görür mü karar veremedim. Bütçem maksimum 2000₺ şimdiden teşekkür ediyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Yayın yapacaksanız her zaman harici bir mikrofon daha mantıklı olur.

Mikrofon : Razer Seiren X - 799 TL - Oldukça iyi ses deneyimi sunan güzel bir üründür. Aşağıdaki örnek inceleme videosundan 2 dk. 48 sn. kısmından sonra mikrofonun ses deneyimini bulabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Ba8GN_aYnyU

Geriye kalan 1200 TL fiyata size kaliteli bir kulaklık önerisi yapacağım. 

Kulaklıklar:

1. Razer BlackShark V2 USB 7.1 - 859 TL
  2. Cougar VM410 Classic Stereo - 1.050 TL
  3. ROCCAT Khan Aimo 7.1 - 1.099 TL
  4. Logitech G Pro X 7.1 - 1.125 TL
  5. ASUS ROG DELTA S 7.1 - 1.379 TL - Buradaki ürünlerde aslında en pahalı ve en çok indirim almış ürün bu. Normalde 1800 TL 'nin üzerinde bir üründür. Diğer listedeki ürünler maksimum 200 TL indirim görmüşler.
Bu ürünleri ses kalitesine göre sıralarsam 5 > 2 > 3/4/1 diye sıralarım. 5 numara en iyisi Cougar ürünü diğerleri gibi sanal 7.1 değil 3.5mm JAK ile bağlanıyor yani Stereo ama ses sürücülerinin kalitesi çok başarılı. Tabi bu tarz 3.5mm JAK girişli ürünlerde cihazınızdaki ses kartı ne kadar iyiyse o kadar kaliteli ses alırsınız. Yani bu senaryoda anakartınızdaki ses kartı sizin sınırınız. Diğer ürünleri denk görüyrum. 4 ve 3 numarayı denemişliğim var. 1 numaranın incelemelerini biliyorum yabancı kaynaklarda ve onu da denk görüyorum. Aralarında dağlar yok ama fark var ses profili anlamında.

KS

blackrooder

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Anakartım Asus Tuf B450 Pro Bütçemi 2500-3000₺ seviyesine çıkarabilirim ama anakarttan dolayı çok işe yarar mı bilmiyorum o yüzden tavsiyeleriniz benim için çok değerli

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Anakartınızda güncel ve güçlü ses codec yongalarında ALC S1200A kullanılıyor. Ve ASUS besleme noktasını güzel yongalar ile süslemiş. Yani 3.5mm JAK girişli bir kulaklıktan oldukça iyi bir verim alabilirsiniz sorun yok. Bütçenizi arttırmanız gerekmez. Önerdiğim mikrofon zaten kaliteli ve ses kalitesi oldukça temiz bir ürün. Kulaklıklar deseniz onlarda çok başarılı ürünler. Bence gerek yok bütçenizi arttırmanıza.

İlle bütçemi 3K civarına çekerim dert değil derseniz aşağıdaki ürünleri önerebilirim.

Mikrofon : 
  1. HyperX QuadCast - 1.598 TL
  2. Blue Yeti - 1.799 TL
2 üründe çok profesyonel ürünlerdir ve ciddi indirim alış durumdalar. Ben Blue Yeti seçerdim ama 2 üründe başarılı dediğim gibi.

Kulaklık : 
  1. Cougar VM410 Classic Stereo - 1.050 TL - Bu ve 2 numaralı ürün cidden iyiler ve bu yüzden yine önerilerimde varlar.
  2. ASUS ROG DELTA S 7.1 - 1.379 TL
  3. Logitech Astro A40 TR - 1.300 TL - TR piyasasında Astro Gaming markasının ürünlerini normalde bulamayız. Bu ürün var, çok başarılı ve indirime girmiş. 
  4. SteelSeries Arctis Pro - 1.549 TL - Normalde önermem bu markanın ürünlerini F/P oranı kötüdür. Ancak indirime girmiş ve bu fiyatı hakkeder.
  5. JBL Quantum 800 Kablolu/Kablosuz - 1.699 TL - JBL zaten kaliteli F/P oranı yüksek ses ürünleri olan bir firma. Bu üründe hem kablolu hem kablosuz kullanılabilen kaliteli bir ürün.
Bu ürünlerden benim favorilerim şunlar. Bütçe çok aşmasın dersek 1 numara olur. Az aşalım dersek 3 numara. Ucu açık bıraktık dersek 5 numarayı seçerdim.

KS

blackrooder

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Uğur hocam teşekkür ederim. Kulaklık konusunda Rog Delta S 7.1 itopya üzerinden aldım. Mikrofon içinde Hyperx Quadcast ürününü tercih ettim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri