Yazılım için bilgisayar

salihmengir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese iyi günler arkadaşlar, karantina dönemi başladığında hevesim ve merakım olan yazılımda ilerlemeye karar verdim ve eğitim alıyordum, fakat bilgisayarım çok eski olduğundan 1 ay kadar dayandı sonradan aşırı donma ve kasma olmaya başladı. Henüz lise öğrencisiyim ve hedefim doğrultusunda hareket etmek için daha elverişli bir bilgisayar almak ve rahat bir şekilde eğitim almak istiyorum fakat donanımla ilgili pek bir bilgim yok uzun süre kullanılacak masaüstü toplama bir bilgisayar almak istiyorum. Bütçem 7000tl monitör dahil bana yardımcı olabilir misiniz? Amd tabanlı olmasını planlıyorum.Teşekkür ederim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
CPU : 

MB : 
RAM :   - 2 adet 668 TL

SSD : 

GPU : 

Kasa : 
PSU : 

Monitör : 

Minimumda 7.085 TL yapıyor. Seçenekleri bütçenize göre düzenleyebilirsiniz.

NOT 1 : Yazılım işlerinden INTEL daha avantajlıdır. Aslında Ryzen işlemcileride olur ama Ryzen 3000 serisi yazılım işlerinde pek iyi tercih sayılmaz. 5000 serisi iyi ama bu bütçeye 5000 serisi ile monitör dahil olası değil.
NOT 2 : GPU birimini çok düşürmedim ki GPU odaklı yazılım hesaplama yapacaksanız işiniz sekteye uğramasın.
NOT 3 : Depolamayı M.2 seçtim ki performansınız disk odaklı en iyi deneyimi sunsun.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri