YD Telefon Alımı

kaançiçk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Merhabalar sarı site üzerinde belki dikkatinizi çekmiştir YD(Yurt Dışı) Telefonlar satılıyor ve yurt içi olan telefonlara göre çok daha ucuz oluyor ben bu telefonlar bir tanesini alsam 18 yaşından küçük olmama rağmen üzerime kayıt ettirebilir miyim ? Aranızda bu konu hakkında bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi ?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Merhabalar sarı site üzerinde belki dikkatinizi çekmiştir YD(Yurt Dışı) Telefonlar satılıyor ve yurt içi olan telefonlara göre çok daha ucuz oluyor ben bu telefonlar bir tanesini alsam 18 yaşından küçük olmama rağmen üzerime kayıt ettirebilir miyim ? Aranızda bu konu hakkında bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi ?
Yakın zamanda yurt dışına çıkmış pasaporta işlenmesi lazım. Genelde bu telefonlar için kayıt ücreti de yüksek oluyur. Bu sebeple imei atma gibi tehlikeli işlemlerle satılıyor. Sonrasında 2. el satmak isterseniz de müşteri bulamazsınız

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
Hangi markadan bahsediyorsunuz hocam?
Eğer ki android telefonlar ise yd telefonların bazılarında direnç ile kayıt işlemi var illegale kaçıyor biraz ama mecburi bu pahalılıkta almak daha mantıklı yd.

Wrotch

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
608
Şuan kullandığım telefonda yurt dışı eğer alacaksanız Android cihaza yönelmenizi tavsiye ederim. Apple cihazlarında bir süre sonra kayıt işlemi oluyor çünkü.

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
Şuan kullandığım telefonda yurt dışı eğer alacaksanız Android cihaza yönelmenizi tavsiye ederim. Apple cihazlarında bir süre sonra kayıt işlemi oluyor çünkü.
Yurt dışı android her türlü daha masrafsız iPhone'a göre ama kalite farkı var tabi cihazların arasında.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
YD iPhone tercih etmeyin bence. Ben Redmi Note 10s aldım şuanlık bir sorun yok. 120 Gün sonra kapanacak diye bir mesaj geldi İmei kayıtlı değil falan yazıyordu ama tekrardan devam edilebiliyor galiba.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri