Yeni Aldığım 2. el harddiskdeki dosyaları silemiyorum

Huso

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
1667056569458.png

hocam windows fln var içinde silmeye çalışıyoruz verdiği uyarı bu yardımcı olabilirmisiniz.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Başlat tuşuna sağ tıklayın açılan pencereden disk yönetimine tıklayın attığınız resimde sürücü yolu E görünüyor alttan E yi sağ tıklayın biçimlendir deyip biçimlendirin

KS

Huso

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
cmd üzerinden halledeceksiniz o zaman ama bu sizin windows u açtığınız sistem olmasın

Arama kutusuna cmd yazın çıkan sonuçta yönetici olarak çalışıtırı seçin
sonra açılan cmd de komut satırına ;
diskpart yazın altta diskpart a geçtiğini belirtiyor sonra ;
list disk yazın orada sistemde olan diskler 0,1,2,3,4 gibi sıralanır karşılarında boyutları belirir siz o boyutlardan hangisi ise emin olduktan sonra diski oradan sileceksiniz
select disk ( disk numarası 0,1,2,3,4) örneğin; select disk 1 gibi yazın sonra
disk 1 seçildiyse
clean yazın sonra sırasıyla
create partition primary
select partition 1
active deyin buraya kadar tamamsa sürü hızlı biçimlendirme ve harf ataması için bu kodları da girin
format için hangi dosya sistemi olacaksa genelde ntfs daha iyi olur format fs=fat32 quick ya da format fs=ntfs quick
oda bittikten sonra sürücü harfi vermek kalıyor onun içinde bu kodu yazın
assign letter= eşittir den sonra hangi harf olacaksa onu yazın dikkat edin sistemde ki diğer sürücü harfleriyle çakışmasın
assign letter=x veya s j gibi assign letter=s örnek olarak deneyip yanlış yazmadan yapmadan sonucu buraya yazın.

KS

Huso

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
cmd üzerinden halledeceksiniz o zaman ama bu sizin windows u açtığınız sistem olmasın

Arama kutusuna cmd yazın çıkan sonuçta yönetici olarak çalışıtırı seçin
sonra açılan cmd de komut satırına ;
diskpart yazın altta diskpart a geçtiğini belirtiyor sonra ;
list disk yazın orada sistemde olan diskler 0,1,2,3,4 gibi sıralanır karşılarında boyutları belirir siz o boyutlardan hangisi ise emin olduktan sonra diski oradan sileceksiniz
select disk ( disk numarası 0,1,2,3,4) örneğin; select disk 1 gibi yazın sonra
disk 1 seçildiyse
clean yazın sonra sırasıyla
create partition primary
select partition 1
active deyin buraya kadar tamamsa sürü hızlı biçimlendirme ve harf ataması için bu kodları da girin
format için hangi dosya sistemi olacaksa genelde ntfs daha iyi olur format fs=fat32 quick ya da format fs=ntfs quick
oda bittikten sonra sürücü harfi vermek kalıyor onun içinde bu kodu yazın
assign letter= eşittir den sonra hangi harf olacaksa onu yazın dikkat edin sistemde ki diğer sürücü harfleriyle çakışmasın
assign letter=x veya s j gibi assign letter=s örnek olarak deneyip yanlış yazmadan yapmadan sonucu buraya yazın.
1667058470056.png

böyle bir hata aldım devam ediyimmi yoksa bişey yapmam lazımmı

KS

Huso

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Şuradan şu programı indirip orada anlatılan adımları deneyin yanlış disk seçerseniz bir de kendi sisteminizi silmeyin
Link>>>easus link bilgi
Hocam Ben Bunu Arkadaşımın Bilgisayarı İçin istiyodumda arkadaşın pek bilgisi yok asla beceremez bende yannış bişey yaparım diye korkuyorum discorddan ekran açsak ordan yardımcı olsan olurmu acaba kusura bakma çok uğraştırıyorum senide olmaz dersen sıkıntı yok artık risk alırım yapacak bişey yok ama discord gelebilirsen çok yardımcı olmuş olursun.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Hocam Ben Bunu Arkadaşımın Bilgisayarı İçin istiyodumda arkadaşın pek bilgisi yok asla beceremez bende yannış bişey yaparım diye korkuyorum discorddan ekran açsak ordan yardımcı olsan olurmu acaba kusura bakma çok uğraştırıyorum senide olmaz dersen sıkıntı yok artık risk alırım yapacak bişey yok ama discord gelebilirsen çok yardımcı olmuş olursun.
Yalnız şu an bu şekilde herkes sorununa çözüm buluyor ya da dikslerde arıza olduğu için bulamıyor yardım ederim ama sorumluluk kabul etmem şahsen çoğu defa bu proğramları kullandım komut satırından da yaptım kendim için hiç bir problem yaşamadım ama siz de olmayacak gibi bir şey anlamına gelmesin.
Ben size yardımcı olmaya çalışırım ama sorumluluk kabul etmem o sorumluluk sizin

KS

Huso

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Yalnız şu an bu şekilde herkes sorununa çözüm buluyor ya da dikslerde arıza olduğu için bulamıyor yardım ederim ama sorumluluk kabul etmem şahsen çoğu defa bu proğramları kullandım komut satırından da yaptım kendim için hiç bir problem yaşamadım ama siz de olmayacak gibi bir şey anlamına gelmesin.
Ben size yardımcı olmaya çalışırım ama sorumluluk kabul etmem o sorumluluk sizin
Diskin içinde windows bide program files var bunlar silinmiyo kalsa bi sıkıntı yaratırmı? yaratmazsa 30 gb bişey değil kalsın diyo arkadaş

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Diskin içinde windows bide program files var bunlar silinmiyo kalsa bi sıkıntı yaratırmı? yaratmazsa 30 gb bişey değil kalsın diyo arkadaş
İşte ona kalmış orada windows sistem yüklü şuan bir sorun yaratır mı ileri de bilemiyorum . Şu an elinde ki hdd leri şöyle düşün sende windows yüklü çalışan diski direk sistemden çıkarıp sattın o şekilde sıfırlamadan olay o şimdi isterse şuradan bu programı indirip deneyebilir minitool partition işim olduğu için bir kısmını izleyip anlatılanları yapabileceği basit bir youtube videosu youtube link bunları deneyebilir diye düşünüyorum yoksa öyle kullanmak istiyorsa onun bileceği iş ben hiç öyle bir şey kullanmadım içinde olabilecek her hangi bir bilgi ya da virüsü de bilemem.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri