Yeni anakart acılış

Halil İbrahim Dinç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam yeni anakart ve işlemci aldım acılışta biosa yönlendiriyor windows u normal başlattığımdada yine kapanıp acılıyor ne yapmam lazım.

KS

Halil İbrahim Dinç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Format attım calısıyor ama anakart acayip ısınıyor stok fan ve termal macun yeni ? vi biymedi

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
120 derece olduğuna emin misiniz farklı programlar ile de kontrolleri gerçekleştirin CLR_RTC jumper'ı ile anakartın üstünde bulunuyor olması lazım güncel UEFI bios mevcut onu bilgisayar kapalı iken bir yanına kaydırın bir kaç saniye sonra aynı pozisyonuna getirin böylece bios ilk anki haline sıfırlanacaktır. Eğer aynı sorun tekrar devam ederse nanakartı garantiye gönderin ve 120 decede çalışıyor ise gerekirse sistemi açmayın.

Jumper için örnek video

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Ra2-ghuButY[/video]

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Hocam herkeze bunu söylüyorum deneyin (fanda sorun oldugunun düşünüyosanız yapmayın) msi afterburner indirin inince ayarlardan fana girin kullanıcı ayarlamasına izin vere tik koyun sonra tamama tıklayın programı kapatın açın sonra altta fan yazıcak onun sağında auto diye kırmızı renkli yazı olacak ona tıklayın griye dönsün daha sonra 60 -65 arası getirin onaylayın ancak ilk önce bencede vatan pc ye götürün kontrol ettirin

KS

Halil İbrahim Dinç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kaan Akgül' Alıntı:
Hocam herkeze bunu söylüyorum deneyin (fanda sorun oldugunun düşünüyosanız yapmayın) msi afterburner indirin inince ayarlardan fana girin kullanıcı ayarlamasına izin vere tik koyun sonra tamama tıklayın programı kapatın açın sonra altta fan yazıcak onun sağında auto diye kırmızı renkli yazı olacak ona tıklayın griye dönsün daha sonra 60 -65 arası getirin onaylayın ancak ilk önce bencede vatan pc ye götürün kontrol ettirin

Hocam yine sorun bende sanırım 
Psu dengesini pek gözetmedim 300 w yetersiz sanırım bi 600 w yada 700 almayım sorunun bu şekilde ortadan kalkacağını düşünüyorum bide GTX 1050 ti alıcağım bu pc ye önericeğiniz bir psu varmı ?_ Tabi psu sıkıntısındanda emin deilim ama büyük ihtimal psu ki denemediğim bisi kalmadı. Tekrar hepinize teşekkürder adamsınız .

Lütfi_35

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
KS

Halil İbrahim Dinç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Power konusunda 0 bilgiliyim 80+ sertifikası hakkında bilgilendirdiğin için saol tavsiyene uyarım.

Attığınız linkten satın aldım geriye beklemek kaldı iyi aksamlar ty.

Lütfi_35

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kardeşim,toplamış olduğum sistemimi montajlattırdım. Bilgisayar gerçekten sessiz çalışıyor. Güç kaynağı da aynı şekilde sessiz. Sen de memnun kalacaksın, emin ol.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri