Yardım Yeni Bilgisayar Bios Bile Gelmiyor Ekran Direk Sinyal Yok Diyor

Kaan Ergöz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba arkadaşlar goat v4 sistem aldım vatandaki arkadaşlar PC yi topladı eve geldim Windows kurmak için BIOS bile gelmiyor hiçbir şekilde ekrandan sinyal alamadım
Ekran kartını çıkarıp ana kart üzerinden erişmeyi denedim olmadı ram slotlarini değiştirip kontrol ettim olmadı pili çıkar tak yaptım olmadı şuan sadece anakart uzerinde boot ışığı yanıyor ama hiçbir şekilde görüntü yok ne yapmalıyım

MSI b760m-p
Intel 14400f

galip

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
14
power kablolarını sök tekrar tak muhtemelen gevşek bir bağlantı

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
F İşlemciden görüntü alamazsınız hocam, monitörü yine ekran kartına takıp bir clear cmos deneyin.

KS

Kaan Ergöz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ekran kartından ilk denedim görüntü alamayinca öylede bir deniyim dedim ama ekran karti ile de görüntü vermiyor bu arada hdmı ile görüntü almaya çalışıyorum

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
Şunu da bi deneyin, bios problemi değildir belki. Pc açıkken CTRL + SHIFT + Win + B basın. Ekran kartını sıfırlıyor.. Bios problemi ise elinizde 12 veya 13. nesil intel işlemci olması lazım, anakart üstünde bios flash tuşu yok çünkü. Bence en güzeli vatan yakınsa alın götürün orda halletsinler hocam.

KS

Kaan Ergöz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Şunu da bi deneyin, bios problemi değildir belki. Pc açıkken CTRL + SHIFT + Win + B basın. Ekran kartını sıfırlıyor.. Bios problemi ise elinizde 12 veya 13. nesil intel işlemci olması lazım, anakart üstünde bios flash tuşu yok çünkü. Bence en güzeli vatan yakınsa alın götürün orda halletsinler hocam.
Hallederler mi acaba direk Windows yükleyelim parası diyorlar çünkü

EnesAkmn1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
herhangi bir tuşa basmayın OS yüklü değilse kendiliğinden girecektir siz lan kablonuzu hdmi kablonuzu takın bekleyin ben de goat v4 var klavyesiz OS bile yükledim

EnesAkmn1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
f10 a bastığında boot ekranı geliyor mu

problem bence kablonuzda kablonuzu test etmek için tv ye bağlayın diğer sayfaları kontrol ettiğimde kablo problemi yaşadıklarını gördüm

EnesAkmn1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Evet biosu göremiyorum diyin yeterli ama başta dediğim gibi kablo vs problemi varsa orda çalışır, siz eve gelince yine aynı olur. Evde tv kabloları vs varsa onlarla da deneyin.
evet bence de kablo problemi taktığı kablo yeterli değildir pinleri kopmuştur her şey olabilir sistemin bios girmeme gibi bi şansı yok

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri