Öneri Yeni Bilgisayarıma Sıvı Soğutucu Önerisi

Mr.Spy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
AMD Ryzen 5 7600 3.80GHz
Ekran Kartı
4070 Super 12GB
Arkadaşlar yeni aldığım bilgisayarıma 280mm Sıvı Soğutucu lazım, Sistemimde bulunan bileşenler ise:
Kasa:
Güç kaynağı: MSI MAG A650BN 650W 80+ Bronze
Anakart:
İşlemci:
RAM: Corsair Vengeance DDR5 6000 Mgh CL36 RGB Beyaz (16*2)
M2 SSD:
SATA SSD: Samsung 870 EVO 2TB SSD
Ekran Kartı:
Sistemime önerilen 280mm sıvı soğutucu ise şu :
Ayrıca Sistem bileşenleri için öneriniz varsa yazmaktan çekinmeyin.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
955
Arkadaşlar yeni aldığım bilgisayarıma 280mm Sıvı Soğutucu lazım, Sistemimde bulunan bileşenler ise:
Kasa:
Anakart:
İşlemci:
M2 SSD:
Ekran Kartı:
Sistemi aldınız mı ? Ekran kartı pek iyi değil, onun dışında da pek hoş gözükmüyor. Ne kadar verdiniz veya vereceksiniz bu sisteme ? Sıvı soğutucu pek önermem.

KS

Mr.Spy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Sistemi aldınız mı ? Ekran kartı pek iyi değil, onun dışında da pek hoş gözükmüyor. Ne kadar verdiniz veya vereceksiniz bu sisteme ? Sıvı soğutucu pek önermem.
Sistemi aldım BİR ay önce 52000 liraya. Bu sisteme Pearless Assasins Kule tipi soğutucusu var şuan da Sıvı soğutucuya geçmek istiyorum. Ayrıca nedenini merak ettim Ekran kartını ve sistemi neden beğenmediniz?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
955
Sistemi aldım BİR ay önce 52000 liraya. Bu sisteme Pearless Assasins Kule tipi soğutucusu var şuan da Sıvı soğutucuya geçmek istiyorum. Ayrıca nedenini merak ettim Ekran kartını ve sistemi neden beğenmediniz?
Ekran kartı soğutma konusunda kötü. 52K bu sisteme baya fazla. Anakart giriş seviye gibi etkenler var.

KS

Mr.Spy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ekran kartı soğutma konusunda kötü. 52K bu sisteme baya fazla. Anakart giriş seviye gibi etkenler var.
O zaman siz bu sistemden 52k ya daha iyi bir sistem yazın kanıtlayın kendinizi aksi halde benim topladığım bu sisteme göre fiyatı oldukça iyi .

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
955
O zaman siz bu sistemden 52k ya daha iyi bir sistem yazın kanıtlayın kendinizi aksi halde benim topladığım bu sisteme göre fiyatı oldukça iyi .
Bunu görseldeki gibi özelleştirirsin. Sizin sistemden tek farkı 2tb ssd si yok. Onuda ayrı alıp takarsın gene daha ucuza gelir. Ekran kartının soğutması düzgün olur, anakart giriş seviye olmaz. Güç kaynağı biraz daha iyi olur.

Ekli dosyalar

• 1714305066274.png
    1714305066274.png
    66.6 KB · Görüntüleme: 8

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
85
Kasa:
Anakart:
İşlemci:
M2 SSD:
Ekran Kartı:
Şuraya 52k verene kadar;

Bunu görseldeki gibi özelleştirirsin. Sizin sistemden tek farkı 2tb ssd si yok. Onuda ayrı alıp takarsın gene daha ucuza gelir. Ekran kartının soğutması düzgün olur, anakart giriş seviye olmaz. Güç kaynağı biraz daha iyi olur.
şuradaki Ram değerli daha iyi, güç kaynağı daha iyi, anakart daha iyi, ssd daha iyi. Kazık bir fiyata almışsınız hocam.

Sorduğunuz soğutucu baya iyidir ama 7600 için gereksiz bir masraf olur. Sizdeki hava soğutma yeterli değil mi?

KS

Mr.Spy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bu sistemi hazır olarak almıştım ve 2. sistemim için 850w 80+ Gold ve XPG Lancer 6400 mgh RAM lerini çıkarmıştım. Dikkatsizliğime geldi kusura bakmayın.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
955
Bu sistemi hazır olarak almıştım ve 2. sistemim için 850w 80+ Gold ve XPG Lancer 6400 mgh RAM lerini çıkarmıştım. Dikkatsizliğime geldi kusura bakmayın.
Ne demek istediğinizi tam anlamadım ama sorun yok kusurluk bir durum yok.

KS

Mr.Spy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Şuraya 52k verene kadar;

şuradaki Ram değerli daha iyi, güç kaynağı daha iyi, anakart daha iyi, ssd daha iyi. Kazık bir fiyata almışsınız hocam.

Sorduğunuz soğutucu baya iyidir ama 7600 için gereksiz bir masraf olur. Sizdeki hava soğutma yeterli değil mi?
Hava soğutucu yeterli fakat yaz aylarında yetersiz kalabilir bu yüzden sıvı soğutucuya geçmek istedim.

Ne demek istediğinizi tam anlamadım
yani bu yazdığım sistemde normalde 850 w ve 6400mgh 32 (32*1) XPG lancer marka RAM vardı 2.ci Sistemim için bunları çıkarmıştım

Son düzenleme:

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
955
Hava soğutucu yeterli fakat yaz aylarında yetersiz kalabilir bu yüzden sıvı soğutucuya geçmek istedim.
Peerless assassin fazlasıyla yeterli olur. Hatta yaz aylarında sıvı soğutucunun içindeki sıvı zamanla ısınacağı için sıcak sıvı git gel yapabilir kule tipine göre daha kötü performans verebilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri